Tuborg emaneti geri aldı

Basketbol Ligi'nde bir haftalık aradan sonra Tuborg Pilsener, averajla yeniden liderliğe yükseldi. Sezon başından beri istikrarlı bir çizgisi olan İzmir ekibi, Galatasaray'ı farklı yenerek averajla ilk sırayı aldı.

İZMİR - Basketbol Ligi'nde bir haftalık aradan sonra Tuborg Pilsener, averajla yeniden liderliğe yükseldi. Sezon başından beri istikrarlı bir çizgisi olan İzmir ekibi, Galatasaray'ı farklı yenerek averajla ilk sırayı aldı. Son şampiyon Efes Pilsen, İstanbul'a 9 kişiyle gelen Pınar Karşıyaka önünde galip gelmesine karşın averajla ikinci sıraya indi. Ülker ise deplasmanda Tofaş önünde sürpriz bir yenilgi aldı. Bursa ekibi bu sonuçla ligdeki ilk galibiyetini alırken, Turuncu-Yeşiller ise üçüncü yenilgisine uğradı. Ligin iddialı ekiplerinden Beşiktaş da Ankara deplasmanında Büyük Kolej karşısında aldığı galibiyetle, averajla yine dördüncü sırada zirve mücadelesini sürdürdü.
Bayanlarda ise geçen sezonun playoff finalistleri arasında Adana'da yapılan maçta, yenilgisiz lider Fenerbahçe, geçen sezonun lig ve kupa şampiyonu BOTAŞ Spor'u deplasmanda devirerek, rakibine ligdeki
ikinci yenilgisini tattırdı ve ilk yarıyı lider kapamayı garantiledi. Bu arada ligde bugün Efes Pilsen ile Aras İTÜ karşılaşacak. Abdi İpekçi'deki maç saat 14.30'da başlayacak. (Spor Servisi)