Tugay Kerimoğlu neye uğradığını şaşırdı!

Tugay Kerimoğlu neye uğradığını şaşırdı!
Tugay Kerimoğlu neye uğradığını şaşırdı!
Galatasaray'da geçtiğimiz günlerde istifa eden ve 700 bin euro alacağını kulüpte bırakan yardımcı antrenör Tugay Kerimoğlu'na bu hareketi övgü değil, eleştiri getirdi.

Roberto Mancini ile yolların ayrılmasının ardından kulübe giderek sözleşmesini tek taraflı fesh eden Tugay Kerimoğlu, hak ettiği 700 bin euroyu bırakmıştı.

Galatasaraylıları şoke eden görüntü!


Kerimoğlu’nun bu jesti, “Kulüp ekonomik açıdan zor durumda olduğu için böyle bir davranışta bulundu” şeklinde yorumlanmış ve önceki yıllarda benzer durumlarda diğer futbolcuların tutumu ile kıyaslanmıştı. Ancak genç antrenörün kulübünü düşünerek yaptığı bu hareket yine kendi kulübü tarafından farklı yorumlandı.   

Milliyet Gazetesi'nden Nevzat Dİndar'ın haberine göre; Galatasaray’ın ekonomik olarak çaresiz gösterildiği algısının yaratıldığını savunan bazı idarecilerin, Kerimoğlu’na tepki gösterdiği belirlendi. Hatta genç hocanın 3-4 kez telefonla aranarak bu durumun kendisine de söylendiği ifade edildi.

Neye uğradığını şaşıran Tugay Kerimoğlu’nun, "Mancini dönemi bitince kulüpten bir telefon bekledim. Ancak kimse aramadı. Üstelik resmi siteden de görevime çoktan son verilmişti zaten! O zaman beni aramayanlar, nedense benimle ilgili bir haber çıkınca sürekli arıyorlar" dediği öğrenildi.

7 yıl altyapı, 12 yıl da profesyonel olarak A takımda forma giyen Kerimoğlu, 2 kez Galatasaray’da yardımcı antrenör olarak görev yaptı. 43 yaşındaki Tugay Kerimoğlu’nun bundan sonra tek başına bir takımda çalışacağı ve çeşitli kulüplerden teklifler aldığı belirtildi.

Kerimoğlu lig bittikten sonra Pro-Lisans kursuna katılmıştı.  

Mevlüt Erdinç 3 yıllığına Aslan