Tugay Kerimoğlu'ndan şok itiraf

Tugay Kerimoğlu'ndan şok itiraf
Tugay Kerimoğlu'ndan şok itiraf
Galatasaray'ın eski yardımcı antrenörü Tugay Kerimoğlu, yaklaşık 20 milyon Euro harcanan devre arası transferleri için çarpıcı bir itirafta bulundu.

Roberto Mancini döneminde yardımcı antrenörlük yapan Tugay Kerimoğlu, Ocak 2014'te yapılan ve büyük eleştirilere neden olan transferlerin kendilerinin bilgisi dışında gerçekleştiğini söyledi.

Eboue de imzayı attı

"TRANSFERLER BİZE SORULMADI"

Fotomaç Gazetesi'nde yer alan habere göre; eski milli futbolcu, "Devre arası transferleri için 'Bu oyuncuları hoca neden aldı?' denildi. Ama bize sorulmadı" ifadelerini kullandı. İtalyan teknik adamın isteğiyle görevde kaldığını da kaydeden Tugay Kerimoğlu, "Mancini'ye 'Bıraktığın gün ben de bırakacağım' dedim. O da, 'Burası senin evin. Devam etmelisin' dedi. Galatasaray benim için çok değerli" şeklinde konuştu.

Sarı-kırmızılı kulüp , geçtiğimiz sezonun devre arasında 'gençleştirme' adı altında 9 transfer yapmıştı. Koray Günter, Alex Telles, Salih Dursun, Oğuzhan Kayar, Umut Gündoğan, Izet Hajrovic, Lucas Ontivero, Veysel Sarı ve Guillermo Burdisso'yu kadrosuna katan Ünal Aysal yönetimi, yaklaşık 20 milyon Euro harcamıştı.

Galatasaraylılara Felipe Melo müjdesi