Tugay'dan uzun süreli yararlanılacak

Futbolun hafta içi gündeminde Gürcistan'la oynanacak olan milli maç var. Dün, takımın teknik sorumlusu Fatih Terim, bir basın toplantısı düzenledi. Deneyimli çalıştırıcı, öncelikle Tugay konusuna açıklık getirdi ve Blackburn'lü oyuncuyu sadece jest yapmak için değil...

İSTANBUL - Futbolun hafta içi gündeminde Gürcistan'la oynanacak olan milli maç var. Dün, takımın teknik sorumlusu Fatih Terim, bir basın toplantısı düzenledi. Deneyimli çalıştırıcı, öncelikle Tugay konusuna açıklık getirdi ve Blackburn'lü oyuncuyu sadece jest yapmak için değil, kendisinden uzun süreli yararlanmak üzere kadroya çağırdığının altını çizdi. Terim, basında çıkan 'Tugay'a jest' haberlerine tepki göstererek, kendisine sorulmadan böyle yorum yapılmasını eleştirdi.
Yediği hatalı gollerle eleştirilerin hedefi olan Volkan Demirel'e de sahip çıkan Terim, Gürcistan karşısında da kaleyi bu oyuncuya teslim edeceğini söyledi. Ellerinde çok önemli kaleciler olduğunu kaydeden Terim, şöyle devam etti: "Rüştü tecrübeli ve iyi bir kaleci. Takımda olması gereken tecrübeli arkadaşlardan bir tanesi. Hiç dilemezdik ama sakatlığın da değerini ortaya çıkarmasından memnunum. 'Elimizde çok önemli Türk kalecilerimiz var. Sorunumuz yok' demiştim. Gürcistan maçında yine Volkan'ı kalede oynatacağım. Ona güveniyorum ve inanıyorum."
Tecrübeli teknik adam federasyonda yeniden seçimlere gidilmesi konusunda "Sıkıntılarından etkilenmemeye çalışıyoruz. Aslında yadırganacak bir şey değil ama istikrara dönülmesini temenni ediyoruz. Biz takımımızı bu tartışmalardan uzak tutmaya çabalıyoruz" dedi
Terim son olarak Emre Belözoğlu'na karşı İngiltere'deki ırkçılık suçlamasına da değinerek şunları söyledi: "Dünyada ırkçılığın olmadığı tek ülke Türkiye'dir. Yabancı oyuncular burada çok mutlu. Ben hatırlamıyorum birisine herhangi bir kişinin kötü sözü, yazısı, bakış açısı olduğunu. Halbuki bugün Avrupa'nın her yerinde ırkçılık sorun. Emre konusunda birlik olmalıyız." Öte yandan Serhat Akın, Yıldıray Baştürk, Gökhan Zan ve Emre Belözoğlu sakatlıkları nedeniyle kadrodan çıkarılırken bu isimlerin yerine sadece Can Arat kadroya dahil edildi.
'Geri döndüğüm için çok mutluyum'
Uzun bir aradan sonra Milli Takım kadrosunda yer alan Tugay Kerimoğlu, bundan mutluluk duyduğunu ifade ederek dönüşünde Fatih Terim'in görev yapıyor olmasının etkili olduğunu belirtti. Tecrübeli futbolcu, "Milli formayı yeniden giyeceğim için mutluyum. Söylenecek fazla bir şey yok. Önemli olan Gürcistan maçı. Dönüşümün fazla büyütülmesine gerek yok" diye konuştu. (Spor Servisi)