'Tükürük' iddiası uluslararası kriz çıkardı!

'Tükürük' iddiası uluslararası kriz çıkardı!
'Tükürük' iddiası uluslararası kriz çıkardı!

Fenerbahçe'nin Portekizli oyuncusu Raul Meireles'e antrenmana gelen taraftarlar büyük destek verdi.

Meireles'in aldığı 12 maçlık cezaya en sert tepki R.Madrid'li yıldız Cristiano Ronaldo'dan geldi: Orası 3. dünya ülkesi mi?

Fenerbahçeli Raul Meireles’in Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’ndan aldığı 12 maçlık ceza sarı-lacivertli camianın yanı sıra gerek ülkesinde gerekse Portekizli oyuncuyu yıllardır tanıyan arkadaşları arasında şaşkınlıkla karşılandı.

Cristiano Ronaldo cezayı öğrenir öğrenmez F.Bahçeli futbolcuyu telefonla arayarak moral verdi. Ronaldo’nun tepkisini, “Arkadaş sen Uganda da mı oynuyorsun? Orası 3. dünya ülkesi mi? Hakeme tükürmediğin görüntülerle sabitken nasıl 12 maç ceza alırsın?” sözleriyle dile getirdiği ifade edildi.


DESTEK YAĞDI

Liverpool’dan eski takım arkadaşı Pepe Reina, Portekiz Milli Takımı’ndan hocası Paulo Bento ve Portekiz Futbol Federasyonu Başkanı Fernando Gomes de yaptıkları açıklamalarla Meireles’e destek verdi.

REINA: “Onunla konuştuğumda çok üzgün ve sinirliydi, bana ’Neler olduğunu çözemiyorum’ dedi. Ben Raul’ün asla hakeme gay diyeceğini ya da ona tüküreceğine inanmıyorum, zaten görüntüleri de dikkatlice izledim. Hakem raporunun doğru olduğunu düşünmüyorum. Umuyorum ki kendisine verilen ceza bir an önce kaldırılır ve büyük bir yanlıştan geri dönülür.”

BENTO: “Tükürme gibi bir eylem içinde bulunduğuna kesinlikle inanmıyorum. Hiçbir şekilde Raul böyle yapacak bir futbolcu değildir. Zaten bildiğim kadarıyla TV görüntülerinde bu durum açıkça görülüyor. Bir an önce bu yanlışlığın düzeltilmesini diliyorum.”

GOMES: “Meireles’i çok uzun süredir tanırım. Onun bu tip hareketleri yaptığı gerekçesiyle 12 maçla cezalandırılması beni çok şaşırttı. Oyuncumuza her türlü yardımı yapacağız. Onunla dayanışma içinde olacağız. İsterse hukuki destek de sağlarız.”


ÜLKENİN İMAJI TEHLİKEDE

Hakem Halis Özkahya ile mahkemede hesaplaşacağını ifade eden Raul Meireles, hakkını sonuna kadar aramaya kararlı. Özkahya’nın raporunda iddia ettiği gibi hakeme tükürme gibi bir eyleminin kesinlikle olmadığını savunan Portekizli yıldız, derbide yaşananlar ilgili tüm görüntüleri alıp daha önce 2 yıl forma giydiği İngiltere’ye sonra da ülkesine gidecek. Görüntüleri uzmanlara izletecek olan Meireles haksızlığa uğradığını ispat etmeye çalışacak. Ancak bu durum Türkiye ’nin ve ülke futbolununu imajını zedeleme tehlikesini de beraberinde getirecek.