Tüm acılar bir avuç dolar için

Alman Bild gazetesi, Oliver McCall'a yenilerek Dünya Boks Konseyi (WBC) Kıtalararası Ağır Sıklet Şampiyonluğu şansını kaybeden Sinan Şamil Sam'la ilgili şok bir iddiada bulundu.

BERLİN - Alman Bild gazetesi, Oliver McCall'a yenilerek Dünya Boks Konseyi (WBC) Kıtalararası Ağır Sıklet Şampiyonluğu şansını kaybeden Sinan Şamil Sam'la ilgili şok bir iddiada bulundu. Geçen cumartesi günü Ankara'da düzenlenen müsabakada sol gözünün altı yarılan Şam, bir bahis nedeniyle sağlığını riske atmış. Bild'in haberine göre Şam'ın menajeri Ahmet Öner, McCall'la Sinan'ın nakavt olmayacağı üzerine 250 bin dolarlık bir bahse girdi. Maçın ardından gözünün altına 28 dikiş atılan Şam, puanla yenildiği için Öner bahsi kaybetmezken parasını da kurtarmış oldu.
Bild'e konuşan McCall, "Parayı alamadığım için üzülmüyorum. Böyle de mutluyum. Ben vurguncu değilim. İstanbul'daki rövanş maçına da hazırım. O zaman Sinan'ı nakavt edeceğim ve 43 yaşında yeniden şampiyon olacağım" dedi. Şam ise habere esprili bir dille yanıt verdi: "Ben doktorları severim. Biraz onlara iş çıkartmak istedim."
İstanbul'da rövanşı var
Türkiye'de 30 yıl aradan sonra düzenlenen profesyonel boks maçının 3. raundunda Şam'ın göz altında bir açılma meydana gelmiş, Almanya'da kariyerini sürdüren 'Boğaz'ın Boğası' tam dokuz raunt zor anlar yaşamıştı. Maçtan sonra iki boksörün menajerleri rövanş için anlaşmıştı. 33 yaşındaki Şam'la 42 yaşındaki MaCall, tarihi sonradan açıklanacak maçta bu kez kozlarını İstanbul'da paylaşacak. (aa, Spor Servisi)