Tüm Beşiktaşlıları takımında görmek istiyor!

Anfield Road'da işlerin şu son zamanlarda pek de iyi gitmediği aşikâr. Zira Liverpool, Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkamama tehdidini ciddi ciddi hissetmesinin yanı sıra Premier Lig'de lider Arsenal'in 6 puan gerisinde yedinci sıraya geriledi.

LIVERPOOL - Anfield Road'da işlerin şu son zamanlarda pek de iyi gitmediği aşikâr. Zira Liverpool, Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkamama tehdidini ciddi ciddi hissetmesinin yanı sıra Premier Lig'de lider Arsenal'in 6 puan gerisinde yedinci sıraya geriledi. Fakat 'Kızıllar'ın teknik direktörü Rafael Benitez, pek parlak zamanlar geçirmeseler de üzerinde hiçbir baskı hissetmediğini ve bu akşamki kapışmada Beşiktaş'a karşı mutlak favori olduklarını söyledi.
Bazı İngiliz gazetecilerin "Liverpool gruptan çıkamazsa 20 milyon avro mali kayba uğrayacak" sözleriyle kendisini 'uyarmaları'nı saçma bulduğunu dile getiren İspanyol çalıştırıcı, "Bu kulüp, tam 800 milyon avro harcayarak yeni bir stat inşa etmeyi planlıyor. Bu sözü edilen paralar, Liverpool için okyanusta bir damla. Söyleyin bakalım Şampiyonlar Ligi'nde kaç takım üç yıl içinde iki final oynamış. Yönetim sonuna dek arkamda ve biz mali kayıpları değil sadece futbolu düşünüyoruz" diye konuştu.
Bir üst tura çıkabilmek için bu gece 1-0 bile olsa galip gelmek istediklerini vurgulayan Rafa Benitez, Beşiktaş'tan hangi oyuncuları kadrosunda görmek istediği şeklinde soruyu çok iyi bir espriyle cevaplayarak "Yarın akşam hepsini!" dedi. Benitez, Beşiktaş taraftarının, ilk maçta dünyanın dört bir yanındaki futbolseverler tarafından hayranlıkla izlenen desteğini "Mükemmel" diye nitelendirirken kale arkasındaki Kop tribünüyle ünlü Anfield Road sakinleri hakkında "Bizim taraftarlarımız da mükemmeldir" ifadesini kullandı.
İstanbul'daki maçta oynayamayan Fernando Torres'in sakatlığının geçtiğini ve İspanyol golcünün idmanlara başladığını dile getiren Rafael Benitez, "Eğer doktorlar onay verirse ve kendisi de oynamak isterse ona ilk 11'de görev verebilirim" diye konuştu. 'Kızıllar'ın deneyimli savunmacısı Jamie Carragher ise "Tabii ki Beşiktaş'tan rövanşı almak istiyoruz ama herkes şunu bilmeli ki biz bu gruptan çıkamasak bile bu, dünyanın sonu değil" dedi. (Spor Servisi)