Tüm İstanbullular davetlidir

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, 19 Ekim Pazar günü koşulacak 25. Kıtalararası Avrasya Maratonu ve Halk Koşusu'na tüm İstanbulluları davet etti.

İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, 19 Ekim Pazar günü koşulacak 25. Kıtalararası Avrasya Maratonu ve Halk Koşusu'na tüm İstanbulluları davet etti. Gürtuna, Avrasya Maratonu ve Halk Koşusu için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Langa'daki spor tesislerinde düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, İstanbul'un dünyanın en nadide ve en güzel coğrafya parçası olduğunu belirterek, 19 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek maratonun İstanbul'u dünyaya tanıtma açısından büyük bir önem taşıdığını söyledi.
Dünyada Avrasya Maratonu kadar kapsamlı ve anlamlı bir başka organizasyon bulunmadığını anlatan Gürtuna, "Ümit ediyorum ki, olimpiyat için karar verenler, bu olimpik ruhu görürler. İstanbul'un sportif merkezi imajının da bu maratonla pekişeceğine inanıyoruz. Onbinlerce sporseverin dünyanın en seçkin atletleriyle Asya'dan Avrupa'ya koşması aynı zamanda
İstanbulumuzun 2012 Olimpiyat Oyunları'na adaylığı sürecine de çok önemli katkıda bulunacaktır" diye konuştu.
Bu arada 19 Ekim Pazar günü yapılacak maratona Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılmasının beklendiği bildirildi. Avrasya Maratonu ve yarı maratonun startının saat 09.00'da Boğaziçi Köprüsü gişelerinin 800 metre gerisinden, halk koşusunun ise 09.30'da Acıbadem Köprüsü altından verileceği kaydedildi.
Avrasya Maratonu ve Halk Koşusu'nun ardından, BJK İnönü Stadı'nda düzenlenecek konserde tanınmış ses sanatçıları İbrahim Tatlıses ve Yıldız Tilbe de yer alacak. (Spor Servisi)