'Tümer ve Carlos bana yardımcı olacak'

Fenerbahçe'nin yeni kaptanı Alex de Souza bu yeni görevinde takımın tecrübeli isimleri Tümer ve Roberto Carlos'un da desteğini göreceğine inandığını söyledi.

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin yeni kaptanı Alex de Souza bu yeni görevinde takımın tecrübeli isimleri Tümer ve Roberto Carlos'un da desteğini göreceğine inandığını söyledi. Antrenmandan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Brezilyalı futbolcu, her futbolcunun gerektiğinde üzerine düşen görevi yapacağını, takımın yaşça büyük isimleri Tümer ve Carlos'un yardımının önemli olacağını ifade etti.
Eski kaptanlar Ümit ve Tuncay'ın varlığında, kendisine düşen görevi her zaman yaptığını ifade eden Alex, kaptanlığa layık görülmenin ayrı bir mutluluk olduğunu belirtti ve "Her zamanki gibi takımıma yardım etmek için elimden geleni yapacağım. Takımımızda tecrübeli oyuncular da var. Tümer gibi, Carlos gibi. Onlar da biliyorum ki gerektiği zamanlarda yardımcı olacaklar. Her şey düzeninde devam edecek. Tümer ve Carlos'u söyledim. Çünkü takımın şu anda yaşça en büyük olanları. Fakat takımda bir sürü tecrübeli oyuncu var. Onlar da bir şey yapması gerekirse yapacak" dedi.
Alex, geçen sezon ligin ilk yarısındaki Beşiktaş maçından itibaren sakatlığı nedeniyle performansında belli bir limitin üzerine çıkamadığının altını çizerek şöyle konuştu: "Tedaviden sonra kendimi çok iyi hissediyorum. Antrenmanları ağrısız sızısız geçirdiğim için ayrıca mutluyum. Geçen yıl böyle değildi. Bazı hareketlerimi kısıtlamak zorunda kalıyordum. İlk Beşiktaş maçından itibaren limitli bir şekilde oynuyordum. Korner, frikik atmakta, serbest atış kullanmakta zorluk çekiyordum. Fakat bu sene hiçbir ağrı hissetmiyorum."
'Lincoln çocukluk arkadaşım'
Medyada, Galatasaray'ın Brezilyalısı Lincoln ile kıyaslandığının hatırlatılması üzerine, çocukluk arkadaşı olduğunu belirttiği Lincoln'ün oynadığı takımlarda kalitesini gösterdiğini söyledi ve Lincoln'e başarılar diledi.
Yeni sezonda vaat ettiği futbol ve Brezilya Milli Takımı ile ilgili hedefi konusundaki soruya Alex şu yanıtı verdi: "Hedeflerim aynı. Geçen yılki gibi başarılı olup, üstüne daha da eklemek istiyorum. Zaten başarılı olduğunuz zaman milli takım ya da öteki şeyler kendiliğinden gelir. Önemli olan kendimi en iyi şekilde hazırlayıp, takımıma, Zico'ya ve herkese yardımcı olmak."
Roberto Carlos transferini de değerlendiren Alex, "Dünya futbolundaki ismi tartışılmaz. Şu anda takıma adapte olmuş durumda. Umarım hep beraber takımımızda güzel başarılara imza atarız" diye konuştu.
Öte yandan yeni sezon hazırlıklarına devam eden Sarı-Lacivertli ekip, bu akşam saat 19.30'da Türk Telekom Lig A takımlarından Kocaelispor'la bir hazırlık karşılaşması yapacak. (Spor Servisi)