Tümer yoksa Giunti var!

İstanbulspor maçı hazırlıklarını sürdüren Beşiktaşlı futbolcular, dün önce kulüp binasında bayramlaştı, ardından da Nevzat Demir Tesisleri'nde idmana çıktı.

İSTANBUL - İstanbulspor maçı hazırlıklarını sürdüren Beşiktaşlı futbolcular, dün önce kulüp binasında bayramlaştı, ardından da Nevzat Demir Tesisleri'nde idmana çıktı. Siyah-Beyazlılar'da, Ukrayna maçında sakatlanan Tümer'in yerine Giunti'nin forma giymesi bekleniyor. Teknik direktör Lucescu, İstanbulspor karşısında İtalyan oyuncunun yanı sıra sakatlığı düzelen Sergen'e de yer verecek. Yasin'in oynayıp oynamayacağı ise maç saatinde belli olacak.
Ligin ilk yarısında oynanan İstanbulspor maçında kırmızı kart gören Pascal Nouma, pazar günkü maçta forma giymek istiyor. Ancak saktalığı bulunan Fransız yıldızı riske etmek istemeyen teknik heyet bu oyuncu ile özel bir görüşme yaparak, kendisini İstanbulspor maçında oynatmak istemediklerini söyledi. Lucescu'nun, "Çarşamba günü oynayacağımız Slavia Prag maçında, sana çok ihtiyacım olacak. İstanbulspor maçında dinlen ve Prag'a hazırlan" dediği, ancak Nouma'nın buna rağmen pazar günü mutlaka oynamak istediğini söylediği öğrenildi.
Takıma yasakladı ama...
Futbolcularına "Önümüzde İstanbulspor maçı var. Bu yüzden Slavia Prag'ı unutun" talimatını veren Lucescu, son günlerde yine tesislere kapandı. Oyuncularına bu konuda yasak koyan Rumen hoca, gece gündüz Çek takımının kasetlerini izliyor. Slavia Prag'ın, UEFA Kupası ve ligdeki karşılaşmalarını büyüteç altına alan başarılı çalıştırıcının, yardımcılarıyla birlikte çarşamba günü oynanacak karşılaşma için oyun taktikleri geliştirdiği bildirildi.
Siyah-Beyazlı taraftarlar yarın İnönü'de oynanacak maç öncesi, biletlere büyük ilgi gösterdiler. Kapalı ve numaralı tribün biletlerinin büyük bölümünün tükendiği açıklandı. Beşiktaşlı yöneticiler, Slavia Prag maçı öncesi, futbolculara moral olsun diye günü gelmeden önce bütün prim ve transfer taksitlerini dağıtacak. (Spor Servisi)