Tümer'e küfürsüz tepki

Derbi maç için yola çıkan Fenerbahçe futbol takımını Samandıra Tesisleri'nden az sayıda taraftarı ve kulüp başkanı Aziz Yıldırım uğurladı.

  • Derbi maç için yola çıkan Fenerbahçe futbol takımını Samandıra Tesisleri'nden az sayıda taraftarı ve kulüp başkanı Aziz Yıldırım uğurladı. Tesislerin önüne gelen taraftarlar burada 'Ulusoy istifa' ve 'Ne Saran Ne Kıran, Yalnız Değilsin Aziz Başkan' yazılı pankartlar açtı.
  • İnönü Stadı'na Fenerbahçeli taraftarlar beşerli 10'arlı gruplar halinde geldi. Kadıköy'de toplanıp, vapurla Karaköy'e geçen yaklaşık 300 Fenerbahçeli taraftarını burada bekleyen çevik kuvvet ekipleri çembere aldı. Taraftarlardan, üzerlerindeki atkı ve formaları gizlemelerini isteyen güvenlik güçleri, daha sonra beşerli, 10'arlı gruplar halinde stada yönlendirdi.
  • Fenerbahçe Asbaşkanı Nihat Özdemir, Futbol Federasyonu'nun önceki gün yapmış olduğu açıklamaya tepki göstererek şöyle konuştu: "Dün federasyonun bir açıklaması oldu. Görüyorum ki, bizim açıklamamızdan maalesef hiçbir mana ve anlam çıkaramamışlar. Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın maçlarını yönetecek hakemler henüz MHK kurullarından geçmeden, basına açıklanmadan, Beşiktaş başkanı tarafından açıklanıyor. Bunlar doğru değil. Üzerine gidilmesini istememize rağmen bize ceza verileceğini söylediler. Federasyonun açıklamasını talihsizlik olarak görüyoruz."
  • Siyah-Beyazlılar, ilk kez 100. yılda giydiği, daha sonraki yıllarda da sadece Fenerbahçe maçlarında giymeye devam ettiği nostalji forması ile sahaya çıktı.
  • Beşiktaş'ta yedek kaleci Murat Şahin'in sakatlanmasının ardından, derbi maçta 18 kişilik maç kadrosuna, PAF takımın kalecisi Korcan alındı.
  • Beşiktaşlı taraftarlar, sezon başında Fenerbahçe'ye transfer olan eski futbolcuları Tümer Metin'e maç öncesi tepki gösterdi. Siyah-Beyazlı taraftarlar, Fenerbahçeli futbolcuların ısınmak için sahaya çıkması ile birlikte Tümer'i ıslıkladı. Tümer Metin aleyhine tezahürat yapan taraftarlar, ayrıca oyuncuyla ilgili çeşitli pankartlar açtı. Taraftarların, bu protestoları sırasında küfür etmemeleri dikkat çekti. Tümer maç boyunca da ıslıklandı.
  • Fenerbahçeli futbolcular el ele tutuşarak, kapalı tribünün önünde Beşiktaş taraftarlarını selamladı. Bu sırada Beşiktaş taraftarları Sarı-Lacivertli futbolcuları yuhaladı.
  • Beşiktaşlı Nobre ile Fenerbahçeli Tümer, maç öncesi rakip takımların yedek kulübesine giderek, eski takım arkadaşlarına başarılar diledi.
  • Fenerbahçeli taraftarların bulunduğu eski açık tribündeki bölümün yan tarafları ve üstüne file çekildi.