'Tümer'e yapılan penaltıydı'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, ikinci yarıda Tümer'in düşürüldüğü pozisyonun penaltı olduğunu savundu. Brezilyalı teknik adam şunları söyledi: "Verilmeyen penaltılar çok olmaya başladı. Sahada 11'e karşı 11 değil de, 11'e karşı 14 gibi oynuyoruz.

KAYSERİ - Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, ikinci yarıda Tümer'in düşürüldüğü pozisyonun penaltı olduğunu savundu. Brezilyalı teknik adam şunları söyledi: "Verilmeyen penaltılar çok olmaya başladı. Sahada 11'e karşı 11 değil de, 11'e karşı 14 gibi oynuyoruz. Futbolcumuz yan hakeme itiraz ettiğinde hemen sarı kart görüyor. Rakiplerimiz itiraz ettiğinde bir şey olmuyor. 27 maçtır verilmeyen penaltılarla rekora koşuyoruz."
Fenerbahçe, Zico'nun eleştirdiği hakem Vedat Yüksel'in yönettiği dördüncü lig maçında da kazanamadı. Sarı-Lacivertli ekibin 9. haftada Ankara-spor ile 2-2 berabere kaldığı, 19. haftada Beşiktaş ile 0-0 berabere kaldığı ve 22. haftada Antalyaspor'a 1-0 yenildiği maçları da Vedat Yüksel yönetmişti.
Bu arada karşılaşmanın 65. dakikasında oyundan alınan Stephen Appiah, çıkarılmasına büyük tepki gösterdi. Ganalı oyuncu sinirli biçimde söylenirken kendisini sakinleştirmeye çalışan Semih Şentürk'e kulak asmadı. Öte yandan Alex, internet sitesinde yaptığı açıklamada sezon sonunda ya Fenerbahçe'de kalacağını ya da Avrupa'da bir kulübe gideceğini söyledi. Yıldız oyuncu, ülkesindeki güvenlik problemlerinden dolayı Brezilya'ya dönmeyeceğini belirtti. (Spor Servisi)