Tuncay evinde dinlenecek

Türkiye Kupası'nda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ni yenerek 3. kademeye yükselen Fenerbahçe, Malatyaspor ile yarın yapacağı lig maçı hazırlıklarına başladı.

İSTANBUL - Türkiye Kupası'nda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ni yenerek 3. kademeye yükselen Fenerbahçe, Malatyaspor ile yarın yapacağı lig maçı hazırlıklarına başladı. Samandıra Tesisleri'nde kar yağışı altında gerçekleştirilen antrenmana Christoph Daum ile sakatlıkları ve hafif sorunları bulunan 9 futbolcu katılmadı. Hooijdonk, Rebrov, Tomas, Serhat, Alper, Fatih, Kemal, Tuncay ve Servet çalışmaya katılmazken, bu futbolculardan bazıları tesislerdeki spor salonunda ağırlık çalıştı.
Türkiye Kupası maçında sakatlanarak dün gece ameliyat
olan Tuncay, dün taburcu oldu. Hastaneden ayrıldıktan sonra Samandıra Tesisleri'ne gelen Tuncay, daha sonra da memleketi Sakarya'ya gitti. Kulüp doktoru Ethem Kavukçu, Tuncay'ın göz tabanı ve elmacık kemiğinde iki kırık olduğunu, iki saat süren plastik cerrahi operasyonundan sonra durumunun düzeldiğini açıkladı. Malatyaspor maçında forma giymeyecek olması nedeniyle Tuncay'ın bir hayli üzgün olduğu bildirilirken, milli futbolcunun tedavisinin iki hafta süreceği kaydedildi.
Fenerbahçe, Malatyaspor maçı için bugün Malatya'ya gidecek. Bu arada, Malatyaspor maçı sonrası devre arası nedeniyle 4 Ocak'a kadar izin yapacak olan futbolcuların, 5 Ocak'ta Samandıra Tesisleri'nde toplanarak, ikinci yarı hazırlıklarına başlayacağı kaydedildi. Öte yandan, Fenerbahçe Gönüllüleri Derneği yaptığı yazılı açıklamada, olağan kongrede hiçbir ön koşul ileri sürmeksizin başkan Aziz Yıldırım ve heyetine tam destek verme kararı aldıklarını bildirdiler. (Spor Servisi)