Tuncay'a üç yıllık teklif

Fenerbahçe yönetimi, sezon sonunda sözleşmesi sona erecek Tuncay Şanlı ile İngiltere maçı sonrası masaya oturacak. Birçok Avrupa kulübünün transfer listesinde olan genç futbolcuyla başkan Aziz Yıldırım bir görüşme yaparak üç yıllık teklifte bulunacak.

İSTANBUL - Fenerbahçe yönetimi, sezon sonunda sözleşmesi sona erecek Tuncay Şanlı ile İngiltere maçı sonrası masaya oturacak. Birçok Avrupa kulübünün transfer listesinde olan genç futbolcuyla başkan Aziz Yıldırım bir görüşme yaparak üç yıllık teklifte bulunacak. Tuncay yıllık 800 bin euro ücret önerilecek. Ayrıca şampiyonluk ve kupa primleri olarak da her yıl 250 bin euro ek ödeme yapılacak. Tuncay, kulübüyle halen sözleşmesinin sürdüğünü belirterek, "Öncelikle tercihimi Fenerbahçe'den yana kullanmak istiyorum. Eğer anlaşma sağlanırsa benim için sorun yok" demekle yetindi.
Yönetimle bir toplantı yapan teknik direktör Daum, takımın henüz beklediği düzeyde olmadığını belirterek, "Bu eksikleri kısa sürede gidereceğiz. Ligde çok iyi sonuçlar alıyoruz. Devreyi lider olarak tamamlayacağımızı düşünüyorum. Ancak rehavete kapılmamız gerekiyor. Bu disiplinli çalışmayı sürdürürsek, yenemeyeceğiz rakip yok" diyerek güvence verdi. Öte yandan yönetim Brezilyalı Alex'in transferini yüksek bonservis bedeli nedeniyle askıya aldı. (Spor Servisi)