Tur pazar günü İnönü'de

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Hüsnü Güreli, takım kaptanları Tayfur Havutçu ve Sergen Yalçın ile birlikte Taksim Spor Kulübü'nün düzenlediği panele katılarak öğrencilerin sorularını yanıtladılar.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Hüsnü Güreli, takım kaptanları Tayfur Havutçu ve Sergen Yalçın ile birlikte Taksim Spor Kulübü'nün düzenlediği panele katılarak öğrencilerin sorularını yanıtladılar. Güreli, 'Şampiyonluk turunu ne zaman atacağız?' sorusu üzerine, Samsunsporlu yöneticilerle anlaşamadıklarını belirterek, şunları söyledi: "Biz maçın İstanbul'da oynanması için Samsunspor'a 400 milyar lira teklif ettik. Ancak onlar bizden 1 trilyon lira istedi. Biz de şampiyonluk kutlamalarımızı 1 Haziran pazar günü İstanbul'da kendi stadımızda yapmayı kararlaştırdık. Pazar günü Zincirlikuyu'dan, stadımıza kadar 2 kilometrelik dev bayrağımızı açacağız. Sonra statta futbolcularımız şampiyonluk turu atacak ve Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'un elinden şampiyonluk kupasını alacağız."
Panelde öğrencilerin en çok ilgi gösterdiği isim olan Sergen Yalçın ise, "Birçok kulüpte forma giydin. En mutlu olduğun kulüp hangisiy-
di?" sorusu üzerine, "Hepsinde de mutlu günlerim oldu. Kulüplerin hepsi çok değerliydi ama en mutlu olduğum yer Beşiktaş" dedi. Tecrübeli
oyuncu, "Bundan sonra başka bir takıma transfer olur musun?" şeklindeki bir soruya ise, "Bana artık böyle sorular sorulmasını istemiyorum. Ben futbolu bıraktım" diyerek Beşiktaş'tan ayrılmayacağını ima etti. Hocaları Lucescu'nun kompleksiz, canayakın ve çok iyi bir insan olduğunu belirten Sergen, "İnsanlara nasıl davranacağını çok iyi biliyor. kendisini çok seviyorum" dedi. Tayfur Havutçu ise 100. yılın kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, "Uyumlu bir şekilde çalışıp, birlik ve beraberlik içinde şampiyonluğa uzandık" dedi. Tayfur takım olarak birbirlerine kenetlendiklerini, en büyük desteği de yedek kulübesinde, oynamayan arkadaşlarından gördüklerini belirtti. Hedeflerinin Şampiyonlar Ligi olduğunu ve bu ligde de başarılı olacaklarına inandığını belirten Tayfur, "Bu sene UEFA Kupası'nda gördük ki, bizim oynayacağımız takımlardan herhangi bir eksiğimiz yok. Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olacağımıza inanıyoruz" dedi.
Samsunspor maçı hazırlıklarını sürdüren Siyah-Beyazlılar'da İlhan Mansız şoku yaşanıyor. Sağ dizinde aşırı zorlanma yüzünden ödem oluşan İlhan Mansız, bu haftaki Samsunspor maçında ve ayrıca Milli Takım'ın 7 Haziran'da oynayacağı Slovakya karşılaşmasında da görev alamayacak.