Tur'da zirve el değiştirdi

Tur'da zirve el değiştirdi
Tur'da zirve el değiştirdi

Fotoğraf: SEFA KARACAN/AA

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda ikinci etabı Andrea Greipel kazanırken Matthew Goss ikinci oldu. Bir önceki etapta da ikinci olan Goss, Theo Bos'tan liderliği devraldı.
Haber: ONUR SALMAN - onur.salman@radikal.com.tr / Arşivi

ANTALYA- Bu sene 48’incisi düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda ikinci etap Alanya ile Antalya arasında koşuldu. Aynı ilk etapta olduğu gibi düz bir yapıya sahip etapta sprinterler bir kez daha son saniyeye kadar ellerinden geleni yaptı. Neticede bitiş çizgisini ilk sırada geçen isim ise Lotto Belisol takımından Andrea Greipel, namı diğer ‘Goril’, oldu. Böylece Greipel, Türkiye’de yedinci defa etap zaferi sevinci yaşamış oldu. Antalya’da bitiş çizgisinden ikinci sırada geçen Matthew Goss ise bu sonuçla genel klasman liderine verilen Turkuaz renk mayonun da sahibi oldu.
Etap öncesinde neredeyse bütün takımlar, ilk etabın benzeri bir yarış için hazırlıklarını yapıyordu. Yanına yanaştığım ilk etabın kazananı Theo Bos, bu etabın da kendisine uygun olduğunu söyleyerek “Ben her etaba o sabah bakıyorum. Buna da öyle yaptım ve uygun gibi duruyor” derken geçen sene iki etap kazanan Andrea Guardini de yaniden Türkiye’de kazanmak istediğini söyledi.
Yarışın sürprizi ise 35. kilometrede başlayan kaçış grubunun içinde Astana’nın tecrübeli bisikletçisi, daha önce Fransa Bisiklet Turu’nda sarı mayo giyen Alexandre Vinokourov’un olmasıydı çünkü bugün bir tırmanış etabı olacak ve Vino’nun orada atak yapması bekleniyordu. Bir diğer ilginç nokta da son kilometrede hiçbir ekibin takım halinde en iyi sprinterini taşıyamamasıydı. Ünlü hız uzmanları kendi güçleriyle finişe gelirken kimse ‘Goril’in eline su dökemedi.
Açılış etabında Theo Bos’un ardında ikinci sırada kalan Avustralyalı Matthew Goss, yine ikincilikte kaldı. İlk gün Bos’a fotofinişte geçilen Goss, etap öncesinde birincilikten çok umutluydu. İlk etabı son anda kaybettiğini belirten Avustralyalı yine finişten ikinci sırada kaldı. Hedefini Tour de France’da da etap kananıp üç büyük turda bu sevinci yaşamak olarak belirleyen Goss, şimdilik iki ikinciliğin getirdiği Türkiye Turu genel klasman liderliği ile sevindi.


  ETİKETLER:

  Fransa

  ,

  Türkiye

  ,

  Antalya

  ,

  Sabah

  ,

  Bugün

  ,

  Alanya

  ,

  Ünlü

  ,

  goril