Turgay Demirel sesi titreyerek konuştu

Turgay Demirel sesi titreyerek konuştu
Turgay Demirel sesi titreyerek konuştu
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Turgay Demirel, canlı yayında Galatasaray yönetiminin tarihi kararını değerlendirdi. Ağlamaklı bir şekilde konuşan Demirel, şampiyonluk maçının oynanması için sarı-kırmızılı yönetim ile görüştüklerini açıkladı.

Radikal.com.tr - NTV Spor 'un canlı yayınına telefonla bağlanan Turgay Demirel, "Öncelikle Galatasaray Kulübü'nün açıklamasının kabul edilebilir bir yönü yok. TBF olarak çok uzunca bir süreden beri tarafsız durarak, maçların sağlıklı oynanması için azemi gayret sarfettik. Final maçlarının 6'sında da şikayetler oldu. Gereken önlemleri aldık. İlk 2 maçta hiç bir şey olmadı. Sadece maçın sonundaki hakem kararı nedeniyle tepki ortaya çıktı. 3 ve 4. maçta seyirci olayları oldu. Bunun üzerine TBF gerekli cezayı verdi. Galatasaray, Tahkim Kurulu'na başvurdu, ancak Tahkim reddetti. 5. maçta seyircinin bir bölümünün yaptığı hareketler nedeniyle anons yapıldı.  Fenerbahçe de Disiplin Kurulu'na sevkedildi. TBF gerekli incelemeleri yapıp karar verdi. Tahkim Kurulu bir üst kuruldur. Türk sporunun çok üst bir kuruludur. Başvuru halinde maç saatinden önce karar verilecektir. Hukuki haklarının doğru kullanmayıp yapılan bu açıklama pek bir anlam ifade etmiyor" ifadelerini kullandı.

TBF'den Galatasaray'a cevap!

"GALATASARAY İLE GÖRÜŞÜYORUZ"

Turgay Demirel, "Galatasaray çok değerli bir kulüptür. Bu anlamda duyduğumuz üzüntü büyük. Maalesef yöneticiler rekabetin önüne geçti. Bu hatadan dönülmesini bekliyoruz. Federasyonumuz iddia edilenin aksine tarafsız davranmıştır. Valilik ile görüşüyoruz. Can güvenliğinin olmaması söz konusu değil. Bu yaklaşım emniyet güçlerine saygısızlıktır. Yarın yine Türk basketboluna yakışır bir şekilde maç oynanacağını düşünüyorum. Çok üzüntülüyüz" dedi.

Basketbol Federasyonu Başkanı, Galatasaray'ın maça çıkmaması halinde ne gibi bir ceza alacağının sorulması üzerine, "Şu anda bunları düşünmek istemiyorum. Galatasaraylı kimsenin çekincesi olmasın. Bu maçlar Avrupa ülkelerinde de yakında takip ediliyor. Umarım herkes bunun farkındadır ve herkes buna göre davranır. Galatasaray ile görüşüyoruz. Dün akşamda konuştuk, bugün de konuşuyoruz. Bize yardımcı olmalarını bekliyoruz" yanıtını verdi.

Ataman'dan Milli Takım açıklaması

Fenerbahçe'den Galatasaray'a sert yanıt