Turgay Demirel: Tanjeviç kalıyor

Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, A Milli Takım'ın Avrupa Basketbol Şampiyonası'ndaki başarısız performansının nedenlerini, açıkladı.

MADRİD - Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, A Milli Takım'ın Avrupa Basketbol Şampiyonası'ndaki başarısız performansının nedenlerini, açıkladı. Demirel 12 Dev Adam"ın 35. Avrupa Basketbol Şampiyonası'ndaki performansını değerlendirmek amacıyla Türk basınına yemekli davet verdi. Başkan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

  • Başarısızlıkta tek bir kişiyi sorumlu tutmanın ve suçlamanın hata olacaktır. Teknik kadro konusunda öngörülen hiçbir değişiklik olmayacak. Teknik kadroya inanıyor ve güveniyorum. Radikal bir değişiklik olmayacak.
  • İtalya maçını kazansaydık her şey farklı olacaktı.
    Almanya karşılaşması dışında maçlarımızı küçük hatalarla ve eksiklerle kaybettik.
  • Turnuvadaki 16 takım arasında şut yüzdesi en düşük olan ekip biziz. Bu da kaderimizi belirledi. Biraz daha isabetli sayı yüzdemiz olsaydı, çok daha farklı yerlerde olurduk.
  • Oyuncularımız baskı altında oynadılar. Türk kamuoyu ve basının yüksek beklentileri, oyuncular üzerinde negatif bir etki yarattı.
  • Yedek kadronun geçen yılki Dünya Şampiyonası'na oranla bu yıl sahada olan oyuncuları hırslandırıp takıma cesaret vermediğini gördük. İtalya maçı dışında yedek kulübesinde oturarak maçı izlediler.