Turgay'a hoş geldin partisi

Bordo-Mavili futbolcular, Samet Aybaba'nın istifasından sonra teknik direktörlük görevine gelen Turgay Semercioğlu'na üç gol ve üç puanla 'hoşgeldin' dedi.

TRABZON - Bordo-Mavili futbolcular, Samet Aybaba'nın istifasından sonra teknik direktörlük görevine gelen Turgay Semercioğlu'na üç gol ve üç puanla 'hoşgeldin' dedi. Mehmet Polat'ın geri pasını kaleci Ömer eliyle tutunca hakem endirekt atış kararı verdi. Altıpasın hemen gerisinden kullanılan atışta Yattara topu Gökdeniz'e aktardı, o da sert bir vuruşla meşin yuvarlağı şağ köşeden filelere gönderdi. Dakikalar 4'ü, skor tabelası 1-0'ı gösteriyordu. 13'te Devran'ın derinleme pasında kale alanını terkeden Petkoviç, Lazarov'dan önce davranıp topu uzaklaştırak mutlak bir tehlikeyi önledi.
15'te Yattara'nın yerden ortasında ceza alanı içinde uygun durumda bekleyen Gökdeniz'in gelişine vuruşunda top, direğin dibinden auta gitti. 19'da gelişen Gaziantepspor atağında, Bülent'in sert şutunda köşeye doğru giden top, Hasan'ın sırtına çarparak uzaklaştı. 23'te Lazarov'un pasında sağ çaprazdan ceza alanına doğru hareketlenen Devran'ın şutunda Petkoviç,
üzerine doğru gelen sert topu çelmeyi başardı. İlk yarım saat dolarken Fatih'in arapasıyla sağ taraftan ceza alanı içi son çizgisine dek inen Yattara'nın vuruşunda savunmanın da müdahale ettiği topu Bülent son anda kornere gönderdi. Bu ataktan dört dakikada sonra Mehmet Polat'ın kafa vuruşu autu boyladı. Bundan sonraki dakikalarda gol olmadı ve karşılaşmanın
ilk 45 dakikası Trabzonspor'un 1-0 üstünlüğüyle sona erdi.
İkinci yarı açıldılar
İkinci yarı karşılıklı ataklarla geçti. Ta ki, 70'te gelişen bir atakta Fatih'in ortasına iyi bir kafa vuruşu yapan İbrahim Ege'nin skor tabelasını değiştirmesine kadar. Golden iki dakika sonra Bu kez Fatih-Gökdeniz verkaçında son vuran karadeniz oldu ama Ömer topun filelere gitmesine izin vermedi. 77'de sahneye çıkan Mehmet Yılmaz, savunmanın hatasını affetmedi ve skoru 3-0'a taşıdı. (Spor Servisi)