Turgut Doğan'dan Antep'e veda

Turgut Doğan'dan Antep'e veda
Turgut Doğan'dan Antep'e veda
Orta saha oyuncusu Turgut Doğan Şahin, kırmızı-siyahlı kulüp ile olan sözleşmesini tek taraflı olarak feshetti.

GAZİANTEP - Gaziantepspor'un resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, Turgut Doğan Şahin'in sözleşmesinin fesih nedeninin 30 Nisan 2014 vadeli bono tutarının uygun ödenmemiş olması olduğu belirtilirken, şu ifadelere yer verildi:
"Sözleşmeli oyuncumuz Turgut'un aramızdaki profesyonel futbolcu sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiğini bugün öğrendik. Söz konusu protokolle Turgut Doğan Şahin'e tanınan fesih hakkı 2 gün ile sınırlıdır ve en geç 12 Mayıs 2014 tarihine kadar kullanılması mümkündür. Ancak Turgut Doğan Şahin fesih ihbarını hak düşürücü süre dolduktan sonra keşide etmiştir. Sadece bu durum dahi oyuncu tarafından yapılan feshin haksızlığı neticesini, dolayısı ile sportif ceza ve tazminat sorumluluğunu doğuracak mahiyettedir."

"BONO TUTARI ÖDENMİŞTİR"

Fesih nedeni olarak belirtilen bono tutarının ödendiği vurgulanan açıklama şöyle devam etti:
"Kaldı ki, anılan bono tutarı Turgut Doğan Şahin'e ödenmiştir. Futbolcumuzun hataya dayalı olarak bir fesih ihbarında bulunduğu inancımız ile kendisine sözleşmeyi ihya etmek üzere kulübümüze başvurması yönünde ihtarda bulunulacaktır. Turgut Doğan Şahin'in talebimize uygun cevabı vermemesi halinde sportif ceza ve tazminat başta olmak üzere tüm yasal haklarımızı yetkili merciler önünde talep etme zorunda kalacağız. Fifa ve TFF mevzuatlarının amir hükümleri, bir önceki sözleşmesini futbolcunun haksız feshetmesi halinde, fesheden kulüp açısından şartlar oluşmuş ise, futbolcu yönünden ise tereddütsüz şekilde sportif ceza sorumluluğu doğacağını ve futbolcu aleyhine hükmedilecek tazminattan ise yeni kulübünün de müteselsilen sorumlu olacağını öngörmektedir. Herhangi bir kayba sebep olmayacak çözüm için futbolcumuzun Kulübümüze dönerek sözleşmesini ihya etmesi umudumuzla konuyu spor kamuoyunun bilgilerine sunarız." (DHA)