Türk antrenörlere İsviçre'de çalışma izni yok

Türk antrenörlere İsviçre'de çalışma izni yok
Türk antrenörlere İsviçre'de çalışma izni yok
İsviçre 2. Futbol Ligi'nde Egemen Korkmaz, Selçuk Şahin, Mert Nobre ve Andre Santos'un forma giydiği Wil 1900 takımının teknik direktörlüğünü yapan Fuat Çapa, İsviçre hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu...

İsviçre'de ligler başlamadan bir hafta önce takımın başına geçtiğini belirten Fuat Çapa, "İşler hâlâ istediğimiz gibi gitmiyor. Uzun yıllardır birlikte çalıştığım yardımcı antrenörler Levent Zorluer ve Bülent Kayıtken'e burada çalışma izni çıkmıyor.

İki hocamızın da UEFA diploması olmasına rağmen çalışma izni verilmemesinin nedeni çok üzücü. Bize verilen kâğıtta, Türkiye 'nin Avrupa ülkesi olmadığı ve 3. dünya ülkelerinin vatandaşlarına çalışma izni verilmediği yazıyor" ifadelerini kullandı.

'BEN BELÇİKA VATANDAŞI OLDUĞUM İÇİN ÇALIŞMA İZNİ ALABİLDİM'

Wil 1900'de tamamen yeni bir takım oluşturan Çapa, "Sezon başında fazla çalışma fırsatı bulamadık. Egemen Korkmaz, Selçuk Şahin, Nobre gibi tecrübeli futbolcuları aldık. Kadrodaki mevcut isimleri de tanımıyorduk. İşimiz kolay değildi. Bir de çalışma izni konusunda yaşatılan sıkıntı işimizi daha da zorlaştırdı. Ben Belçika vatandaşlığımın da bulunması nedeniyle bu konuda sıkıntı yaşamadım" diye açıkladı.