Türk bayrağı yakıp Fenerbahçe'ye küfrettiler

Türk bayrağı yakıp Fenerbahçe'ye küfrettiler
Türk bayrağı yakıp Fenerbahçe'ye küfrettiler
Sırbistan'ın en ateşli taraftar gruplarından Delije, Fenerbahçe ve kardeş kulübü Novi Pazar'ı hedef aldı.

Sırbistan Süper Ligi'nde 6. hafta maçları geride kaldı. Haftaya damga vuran olay ise Belgrad'da yaşandı. Ligde ikinci sırada yer alan son şampiyon Kızılyıldız'ın taraftar grubu Delije, Novi Pazar maçında Türk bayrağını ateşe verdi. Boşnak nüfusun ağırlıkta yaşadığı Novi Pazar şehrinin takımı, Sırbistan'da Fenerbahçe Kulübü ile kardeşlik ilişkileri içerisine girmesiyle biliniyor.

Hürriyet 'ten Fatih Saboviç'in haberine göre; Geçtiğimiz cumartesi oynanan maçtan sonra Delije (Cesur Çocuklar), 90 dakika içerisinde Türk bayrağını yaktıkları anların fotoğrafını ve Fenerbahçe ile Novi Pazar'a küfrettikleri videoları yayımladı. Karşılaşmayı Kızılyıldız 2-0'lık skorla galip kapatırken, zorlu mücadeleden geriye yakılan Türk bayrağının görüntüleri kaldı. Delije taraftar grubu, dünya genelinde ırkçı yaklaşımları ve aşırı fanatizmi ile tanınıyor.

Yaşanan bu olay sonrası UEFA'nın herhangi bir 'ırkçılık' yaptırımına gidip gitmeyeceği merak konusu oldu. İki sezon önce Novi Pazar taraftarları, kendi sahalarındaki maçta Türk bayrağı açtıkları için 3 maç sahaları kapatılmıştı.

Sırp Süper Ligi'nde bu sezon geride kalan 6 haftada Partizan 18 puanla lider, Kızılyıldız 16 puanla ikinci sırada yer alıyor. Fenerbahçe'nin kardeş kulübü Novi Pazar ise 6 maçta topladığı 7 puanla 16 takımlı ligde 11. sırada bulunuyor.