'Türk bayramı yaşandı'

İtalya'da yayımlanan gazeteler, önceki geceki Fenerbahçe-Inter maçıyla ilgili değerlendirmelerinde, Inter'in Şampiyonlar Ligi'ne kötü bir başlangıç yaptığı ve Fenerbahçe'nin farklı bir skoru kaçırdığı görüşünü ön plana çıkardı.

ROMA - İtalya'da yayımlanan gazeteler, önceki geceki Fenerbahçe-Inter maçıyla ilgili değerlendirmelerinde, Inter'in Şampiyonlar Ligi'ne kötü bir başlangıç yaptığı ve Fenerbahçe'nin farklı bir skoru kaçırdığı görüşünü ön plana çıkardı. Ünlü spor gazetesi La Gazzetta dello Sport, maç değerlendirmesinde, Mavi-Siyahlı ekibin İstanbul'da beklenmedik bir yenilgi aldığını, takımı farklı bir skordan kaleci Julio Cesar ve Rivas'ın koruduğunu belirtti. Gazete, maç sonrasında stat ve çevresinde büyük sevinç yaşandığını, 'Festa Turca' (Türk bayramı) başlığıyla duyurdu.
Corriere dello Sport ise 'Inter düştü' başlığıyla verdiği haberde, Inter'in, Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk maçında yenilerek kötü bir başlangıç yaptığını ve mavi-siyahlı takımın sahada kazanmak için hiçbir şey yapmadığını yazdı. Gazete, takımda en iyi oynayan ismin kaleci Julio Cesar olduğunu belirtirken, Inter'in teknik direktörü Roberto Mancini'nin koltuğunun tehlikede olduğunu da ileri sürdü. La Repubblica ise, maçı değerlendirirken, Fenerbahçe'nin kötü Inter karşısında maçı kazandığını belirtti ve Zlatan İbrahimoviç ile Suazo'nun sahada boş boş gezindiğini iddia etti. Fenerbahçe'de Alex, Roberto Carlos, Deniz ve Deivid'in çok iyi oynadıklarını yazan gazete, 44. dakikada Alex'in yaptığı ortada Deivid'in harika bir vuruşla takımını galibiyete taşıdığını kaydetti.
Öte yandan maçı İtalyan RAI Televizyonu'na yorumlayan ünlü teknik adam Fabio Capello da, Fenerbahçe'nin muhteşem oynadığını dile getirerek şöyle konuştu: "Beklemediğim derecede üst düzey bir futbolla karşılaştım. Zico, öğrencilerine Brezilya sistemini çok iyi öğretmiş. Bu oyunlarını genele yayarlarsa, dünyanın sayılı takımları arasına girerler. Başarıda bireysel yıldızlar da büyük bir etkendi. Fenerbahçe bu oyunu sergilerse, gruptan kolaylıkla çıkar." (Spor Servisi)