Türk futbolcu gözaltına alındı

Türk futbolcu gözaltına alındı
Türk futbolcu gözaltına alındı
Hollanda Birinci Futbol Ligi (Eredivisie) ekiplerinden Ajax'ın genç takımında oynayan Faslı Zakaria El Azzouzi ve Ashraf Al Mahdioui ile Türk Samet Bulut'un, kadın polise şiddet uyguladığı gerekçesiyle gözaltına alındığı iddia edildi.

Ajax Kulübü'nden yapılan açıklamada, yaşanan şiddet olayının ardından gözaltına alınan üç futbolcunun geçici olarak kadro dışı bırakıldıkları belirtildi. Olayın ciddiyetle ele alındığı vurgulanan açıklamada, söz konusu genç futbolcular hakkındaki kararın olayın açıklığa kavuşmasından sonra verileceği ifade edildi.

Emniyetten yapılan açıklamada, olayın dün başkent Amsterdam'da trafikte meydana geldiği, kadın polisi tartaklayan zanlıların daha sonra olay yerinden kaçtığı kaydedildi. Şiddete maruz kalan polisin vücudunun farklı yerlerinden yaralandığı, haklarında suç duyurusu yapılan zanlılardan ikisinin 18, diğerinin ise 19 yaşında olduğu bildirildi.

Kulüp tarafından isimleri açıklanmayan futbolcuların Ajax'ın A1 takımda oynayan Faslı Zakaria El Azzouzi ve Ashraf Al Mahdioui ile Türk Samet Bulut olduğu ileri sürüldü.

Olaya tepki gösteren Güvenlik ve Adalet Bakanlığı'na vekalet eden Stef Blok, resmi yetkililere yönelik şiddet olaylarının kabul edilemez olduğunu ve hoş görülmeyeceğini söyledi.