Türk futbolcusu seksi bilmiyor!

Türk futbolcusunun seksi bilmediği ortaya çıktı. Futbol Federasyonu Genç Milli Takımlar Sorumlusu ve Başdanışmanı Gündüz Tekin
Onay'ın 12-18 yaş arası "yetenekli" 100 oyuncu arasında yaptırdığı "Türk futbolcusunun profili" başlıklı araştırma ilginç sonuçlar verdi.
Haber: CEMAL ERSEN / Arşivi

ANKARA - Türk futbolcusunun seksi bilmediği ortaya çıktı. Futbol Federasyonu Genç Milli Takımlar Sorumlusu ve Başdanışmanı Gündüz Tekin
Onay'ın 12-18 yaş arası "yetenekli" 100 oyuncu arasında yaptırdığı "Türk futbolcusunun profili" başlıklı araştırma ilginç sonuçlar verdi. Araştırma, Türk futbolcusunun seks bilgisinin yok denecek kadar az olduğunu ortaya koyarken, aile bütçesi (beslenme, sosyal yaşam vs) ve oyun kaide bilgisi gibi konularda ise son derece yetersiz kaldığı gerçeğini saptadı.
Söz konusu 100 kişi arasında yapılan araştırma futbolcuların yüzde 94'ünün kötü alışkanlıklardan (alkol, sigara vb) uzak kaldığını, yüzde 90'ının psikolojik faktör değerinin üst düzey olduğunu (hırs-kazanma arzusu-istek) belirledi. Futbolcu profilinde en olumlu tablo gelecekteki beklentilerin yüksekliği olarak dikkat çekti. Türk futbolcusunun yüzde 98'nin büyük kulüpler ve Milli Takım hayali bulunduğu, zihinsel kuvvetinin ise yüzde 74 seviyesinde olduğu kaydedildi. Futbolcuların fizik kalitesi ve oyun anlaşıyı yüzde 50 olumlu çıkarken, teknik kalite yüzde 85 gibi yüksek düzeyde belirlendi.