Türk futbolcuya 'maçoluk' cezası!

Türk futbolcuya 'maçoluk' cezası!
Türk futbolcuya 'maçoluk' cezası!
Fortuna Düsseldorf forması giyen Türk futbolcu Kerem Demirbay, 'Futbolda yeriniz yok' dediği kadın hakem Bibiana Steinhaus'dan özür diledi. Sosyal medyada kadın düşmanı ilen edilen Demirbay, ceza olarak kadınlar maçı yönetecek.

Almanya 2. Bundesliga'da hafta sonu oynanan FSV Frankfurt-Fortuna Düsseldorf maçında Düsseldorf'u galibiyete götüren golleri kaydeden Kerem Demirbay, gördüğü kırmızı kartla takımını yalnız bırakmıştı.

Türk futbolcunun, maç sonunda Facebook hesabı üzerinden mücadeleyi yöneten kadın hakem Bibiana Steinhaus hakkında yaptığı cinsiyetçi yorumlar büyük tepki çekti. "Kadınların erkeklerin profesyonel futbolunda yerleri yok" mesajı yayınlanan Demirbay, tepkiler üzerine bu yorumunu sildi.

KADIN HAKEMDEN ÖZÜR DİLEDİ

Sosyal medyada kadın düşmanı ilen edilen Türk oyuncu, Instagram hesabı üzerinden yayınladığı mesajda, "Bayan Steinhaus'a söylediklerimden dolayı çok üzgünüm. Bu cümleyi hiç bir zaman kullanmamam gerekirdi. Bu, benim kadınlara bakış açımı da yansıtmıyor" ifadelerine yer verdi.

Kerem, hakem Steinhaus ile konuşarak özür dilediğini, onun da özrü kabul etmesinin kendisini çok mutlu ettiğini sözlerine ekledi.

KEREM'E ANLAMLI CEZA

Spiegel'de yer alan habere göre; Fortuna Düsseldorf Başkanı Paul Hunter, Kerem Demirbay'a bir ceza vermeye hazırlanıyor. Başkan Hunter, "Kerem'in gerçek hislerini aktarması için bir kadınlar maçını yönetmesi güzel olur" diyerek, vereceği cezayı açıklamış oldu.