'Türk futbolu için Demirören yüz karasıdır'

'Türk futbolu için Demirören yüz karasıdır'
'Türk futbolu için Demirören yüz karasıdır'
1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'e çok sert eleştirilerde bulundu.

Alaattin Hatayoğlu, 2010-2011 sezonunun Türk futbolu için bir milat olduğunu belirterek, "Süreç, şike ahlaksızlığının tavan yaptığı ve kupanın Trabzonspor'un elinden, haksız maç kazanımlarıyla alındığının tescilidir. Mahkeme süreci yaşandı. Mahkemede Aziz Yıldırım, Mecnun Otyakmaz ve Bülent Uygun gibi isimler hapis cezası aldı. UEFA, Fenerbahçe ve Beşiktaş kulübüne cezalar verdi. CAS'a müracaat ettiler. Oradan da ceza aldılar. Şike yapan takımlar, UEFA nezdinde tescillenmiştir. Ne yazık ki; ülkemizde adalet tecelli etmiş durumda değil. Federasyon bence ahlaksız bir şekilde 2010-2011 sezonunu Fenerbahçe lehine tescillemiştir. Mevcut federasyonda Yıldırım Demirören'in, 'Bizim için şike süreci bitmiştir' gibi ifadeleri var. 2010-2011 sezonunun tekrar gözden geçirilmesi talebiyle Trabzonspor Kulübü'nün şu an bir başvurusu var. Umarım federasyon, disiplin kurulu silkelenir. Adaletli bir şekilde vicdanlarını dinleyerek, 2010-2011 sezonunun sonucunu, tüm kamuoyunun tatmin olacağı bir şekilde açıklarlar. Trabzonspor'un kupası gasp edildi. Neredeyse bugün Mehmet Ali Aydınlar ve Aziz Yıldırım dahi nasıl şike yapıp Trabzonspor'dan kupayı aldığını defalarca ağızlarından itiraf ettiler" şeklinde konuştu.

Olay adam Cristian konuştu


TFF eski başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın, '2010-2011 sezonu kupası Fenerbahçe'nin müzesinde duruyorsa, benim sayemdedir' açıklamasını hatırlatan Hatayoğlu, "Şu ana kadar Trabzonspor taraftarının İstinye'de 3 büyük eylemi oldu. Bu eylemi her seferinde katılım olarak katladık. En son 25-30 bin kişinin katıldığı bir eylem gerçekleştirdik. Kupayı alana kadar Trabzonspor taraftarı olarak bu eylemlerimize devam edeceğiz. Bundan sonra yapılacak olan ilk eylem 100 binleri bulacaktır" dedi.

1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı, "Türk futbolu için Yıldırım Demirören bir yüz karasıdır. 8 sene Beşiktaş'ta başkanlık yapmış, başkanlığı döneminde şikeden hüküm giymiş bir kulübün başkanı. Şu an federasyon başkanlığı yapıyor. Biz Yıldırım Demirören'in bir adalet göstereceğini asla beklemiyoruz. Kendisi de şikenin içinde olan zanlılardan biridir. Bu bir itham değil. Şikenin ilk sürecinde kendi adı geçiyordu. Ne olduysa daha sonra kendisi bu dosyalardan sıyrıldı ve as başkanı, kulüp müdürü ve teknik direktörü Beşiktaş'ın şike yaptığı gerekçesiyle hüküm giydiler. Bu yapı içerisinde ben Futbol Federasyonu ve Spor Bakanı'nın görevini layıkıyla yaptıklarına inanmıyorum. Kesinlikle görevlerini kötüye kullandıklarına inanıyorum. Eğer Federasyon görevini yapmıyorsa, Spor Bakanı olaya müdahil olmalı. Federasyon özerk bir yapıdır. Bu özerk yapıyı devlet veriyor. Spor Bakanı, 'Sen ne yapıyorsun?' diye hesap sormalı. Şu ana kadar hesap sormadığı için Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Futbol Federasyon Başkanı Yıldırım Dermirören istifa etmeliler" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'da ikinci SMS skandalı