Türk futbolu kritik eşikte!

Türk futbolu kritik eşikte!
Türk futbolu kritik eşikte!
Çek Cumhuriyeti, UEFA Ülke Sıralaması'nda Türkiye'ye hızla yaklaşıyor. Üç büyüklerin başarısız karnesi, Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılım hakkımızı tehlikeye atıyor.

Galatasaray , Fenerbahçe ve Beşiktaş , bu hafta Avrupa sahnesinde galibiyet alamazken, 'üç büyükler'in grup aşamasında çıktığı toplam 6 maçta 3 beraberlik, 2 yenilgi ve 1 galibiyet elde edildi. Bu tablo, Türk futbolunu ciddi bir tehlike ile karşı karşıya bıraktı.

Skorer.com'da yer alan habere göre; UEFA Ülke Kat Sayıları sıralamasında ilerisi için tehlikeye işaret eden bir durum ortaya çıktı. Ülke sıralamasında 12. basamakta bulunan Türkiye , çok kritik bir eşikte bulunuyor. Türkiye'nin bir basamak daha gerilemesi, Şampiyonlar Ligi'nin tamamen uzağında kalması anlamına gelebilir. Çünkü Kupa 1'in grup aşamasına, UEFA ülke sıralamasının 1 ila 12. sıradaki ülkeleri direkt olarak şampiyon takımını gönderiyor.

Galatasaray, UEFA'da 26. sırada

13. SIRA ÖN ELEME OYNAR

Türkiye bu sıralamada 13'üncülüğe gerilemesi durumunda ülkenin şampiyon takımı bile Devler Arenası'na dahil olabilmek için elemelerden geçmek zorunda kalacak. 13 ve 15. sıradaki ülkelerde şampiyon olmuş üç takım, 3. ön eleme turundan mücadeleye katılacak, gruplara kalmak için iki ön elemeden geçmek zorunda kalacak.

ÇEKLER'DEN İKİ GALİBİYET

Çek Cumhuriyeti, UEFA'nın internet sitesinde güncellenen verilere göre Türkiye'ye bir adım daha yaklaştı. Geçtiğimiz yıl 15'inci olan Çek Cumhuriyeti, 13'üncü sıraya yükseldi. Bu hafta Sloven Liberec'in Marsilya, Sparta Prag'ın APOEL'i mağlup etmesiyle Çek Cumhuriyeti'nin puanı arttı.

2 dakikada 1 milyon Euro gitti!