@gokhan_karatas

Türk futboluna Lamborghini gölgesi!

Türk futboluna Lamborghini gölgesi!
Türk futboluna Lamborghini gölgesi!
Şampiyonlar Ligi'nde en çok gol yiyen Türk takımı olan, 6 maçın 4'ünde sahadan 4 golle yenik ayrılan Galatasaray'da maddi kriz öyle bir noktaya geldi ki, futbolcuların eşlerine aldığı otomobiller kulübün en üst organı Divan Kurulu'nda tartışılır oldu.
Haber: GÖKHAN KARATAŞ - gkaratas@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL – Galatasaray Kulübü aralık ayı Divan Kurulu Toplantısı'nda, beklendiği gibi Mecidiyeköy'de bulunan araziye yapılacak otel, futbol takımının durumu ve Ocak ayında yapılacak hamleler konuşuldu. Ancak şaşkınlık yaratan olaylar da yaşandı. Camianın içinde bulunduğu olumsuz mali tablo, beraberinde ilginç bir tartışmayı getirdi.

Divan Kurulu Üyesi Sami Çölgeçen, futbolda 5 yıl transfer yapılmaması, basketbolda 2 yabancıyla oynanması önerisi getirdi. Asıl sürpriz ise bu sözlerden sonra geldi. A takımda altyapıdan çıkan futbolcuların azlığına dikkati çeken Çölgeçen, "Artık futbolcuların eşlerine aldığı Lamborghini arabaları görüyoruz" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın önemli isimlerinden Sami Çölgeçen, isim vermeden Sabri Sarıoğlu'nu hedef aldı. Zira tecrübeli futbolcu, geçtiğimiz aylarda eşi Yağmur Sarıoğlu'na hediye ettiği lüks otomobille gündeme gelmişti. Sarı-kırmızılı oyuncunu, Lamborghini Aventador için 890 bin Euro (2.5 milyon TL) ödediği manşetlere çıkmıştı.

SADECE SABRİ VE CANER ALDI
İtalyan lüks araba markası Lamborghini, 2014 yılı Ocak-Kasım ayları arasında 2 adet sattı. Posta'da bugün yer alan habere göre; söz konusu 2 araç, Galatasaray'ın eski kaptanı Sabri ve Fenerbahçe 'nin millli yıldızı Caner Erkin tarafından eşlerine hediye edildi. Caner'in satın aldığı Lamborghini Huracan'ın, Türkiye 'deki satış fiyatının ise 1.8 milyon TL olduğu belirtildi.

YILLIK ÜCRETİ 2.8 MİLYON TL
Sarı-kırmızılı takımda 3 ay kadro dışı kaldıktan sonra Duygun Yarsuvat yönetiminin göreve gelmesiyle A takıma geri dönen Sabri Sarıoğlu, Galatasaray'da en az kazanan futbolculardan biri olarak dikkati çekiyor. Geçtiğimiz sezon 30 maç oynadığı için sözleşmesi otomatik olarak Mayıs 2015'e uzayan deneyimli isim, 1 milyon 250 bin Dolar (2.8 milyon TL) garanti ve 15 bin Dolar maçbaşı ücret alıyor.

TAZMİNAT BAHANE, OTOMOBİL ŞAHANE!
Sözleşme süresi dolmadan gönderilen teknik direktör ve futbolculara ödenen tazminatlar, menajer komisyonları, yapılan yanlış transferler için kulüp kasasından çıkan milyon Euro'lar, kurumsallaşma adı altında profesyoneller ile imzalanan astronomik sözleşmeler... Camialara büyük zarar veren bu gibi gider kalemleri kısa süre konuşulup gündemden düşerken, bir futbolcunun mukavelesinde yazan parayı nasıl kullandığı Divan'da tartışılarak kayıtlara geçti.