Türk futbolunda devrim gibi karar!

Türk futbolunda devrim gibi karar!
Türk futbolunda devrim gibi karar!
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Demirören'in onayıyla, hakemler yarı profesyonel olacak ve aylık 10 ile 15 bin TL arasında maaş alacak.

Hakemler artık yarı profesyonel olacak... Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Yusuf Namoğlu, hakemlerin daha iyi şartlarda görev yapabilmesi için büyük bir adım attı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in de onay verdiği bu proje doğrultusunda Süper Lig’de düdük çalan hakemlere maaş bağlanacak.

Halis Özkahya bu kez görmedi, sosyal medyadan tepki yağdı

İLK PLANDA 3 HAKEM VAR

Habertürk'ten Atilla Türker'in haberine göre; en geç 2 hafta sonra başlayacak olan proje kapsamında ilk planda Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus ve Bülent Yıldırım gibi vitrin isimler yarı profesyonelliğe geçiş yapacak. Bu hakemlere 10-15 bin lira civarında aylık maaş verilecek. Projenin önümüzdeki sezon başında Süper Lig’deki tüm hakemleri kapsayacağı öğrenildi.

BAŞARI, REKABET VE İSTİKRAR

Süper Lig’in yükünü çeken hakemler daha yüksek maaş alacak. Bu proje çerçevesinde hakemlerin her türlü antrenman, kamp ve sosyal etkinlikleri Futbol Federasyonu tarafından mercek altında tutulacak. Maaş alan hakemler tam bir profesyonel gibi yaşayacak. Bu uygulama ile başarı, rekabet ve istikrarın artacağı bildirildi. Hakemler halen maç tazminatı, yol harcırahı ve antrenman primi alıyor. Süper Lig’de düdük çalan bir hakem, her maç için tazminat olarak 5 bin 750 lira kazanıyor.

BÜLENT YAVUZ: MÜTHİŞ PROJE

Yıllardır kangren haline dönüşen profesyonel hakemlik nihayet Yusuf Namoğlu’nun becerisi ve başarısı ile hayata geçiyor. Hakemlerimiz artık Avrupa ’daki ve Dünya ’daki meslektaşları ile aynı seviyeye gelecek. Maddi gücü yakalayan hakemlerin sahada daha özgüvenli, cesaretli ve adaletli olacaklarına inanıyorum. 7 sene yaptığım MHK başkanlığım ve yöneticiliğim dönemimde ben de buna çözüm bulamamıştım. Benden sonra da kimse çözüm bulamadı. Ama Namoğlu bunu başardı. Kendisini yürekten kutluyorum. Bu projeye destek veren Yıldırım Demirören’e hakem camiasının müteşekkir olduğunu belirtmek istiyorum.

Yeşil sahadan Meclis'e transfer!