Türk güreşi temiz çıktı!

Türk güreşi temiz çıktı!
Türk güreşi temiz çıktı!
Türkiye Güreş Federasyonu, 2013 yılı içerisinde katıldığı Yıldızlar, Gençler, Büyükler, Avrupa ve Akdeniz oyunlarında yapılan tüm doping kontrollerinden temiz çıktı.

(DHA / SPOR SERVİSİ) - Dopingle boğuşan Türk spor camiasına minderden iyi haber geldi... 2013 yılında minder güreşi turnuvalarına katılan tüm Türk sporcuların doping testlerinden başarıyla geçtikleri Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği (FILA) tarafından açıklandı.

FILA, tarafından Güreş Federasyonu'na gönderilen yazıda, "2013 yılı içerisinde yapılan Yıldızlar Avrupa ve Dünya . Gençler Avrupa ve Dünya. Büyükler Avrupa şampiyonası ve Akdeniz oyunlarında Türk sporculardan alınan tüm numunelerde herhangi bir yasaklı madde veya pozitif bir bulguya rastlanmamıştır. Federasyonunuzun göstermiş olduğu hassasiyete teşekkür ediyor ve başarılar diliyoruz” denildi.

Güreş Federasyonu Başkanı Başkan Hamza Yerlikaya, “Güreş ülkemizin ata sporudur. Bizim olaya yaklaşımımız göreve geldiğimiz günden beri, ülkemizi her şampiyonada gururla temsil etmek. Yağlı güreşte yaşananlar talihsizliktir ve bir daha yaşanmayacaktır. Bugünden sonra güreşte asla ve asla Doping adı geçmeyecektir” dedi.

Göreve geldiğinden bu yana dopinge karşı savaş açan Hamza Yerlikaya ve yönetimi, testleri sıklaştırmış bunun sonucunda yağlı güreşte önemli isimler dopingli çıkmıştı.


  ETİKETLER:

  Akdeniz

  ,

  Dünya

  ,

  haber

  ,

  spor

  ,

  Avrupa

  ,

  başkan

  ,

  Karşı