Türk hocaya şok suçlama: Ermeniyim diye!

Türk hocaya şok suçlama: Ermeniyim diye!
Türk hocaya şok suçlama: Ermeniyim diye!
Spartak Moskova'yı çalıştıran Türk asıllı teknik direktör Murat Yakın ile Ermeni futbolcu Aras Özbiliz arasında yaşananlara ilişkin İstanbul doğumlu oyuncunun yaptığı açıklamalar şok etkisi yarattı.

RADİKAL - Rus ekibi Spartak Moskova'da bu sezon fazla forma şansı bulamayan Aras Özbiliz, teknik direktörü Murat Yakın'a çok ağır suçlamalarda bulundu.

"BU NASIL PROFESYONEL KULÜP"

Sakat olmadığını vurgulayan Ermeni futbolcu, "Kulübün resmi açıklamalarına göre sakatım. Ancak uzun süredir iyi ve yüzde 100 hazırım. 1 aydır fiziksel durumum mükemmel. 17 Nisan'dan beri takımla çalışmalara katılıyorum. 1 gün sonra Mordovia maçı vardı ve kazandık. Murat Yakın, takıma 3 gün izin verdi, kendisi İsviçre'ye gitti. Bana da salonda çalışmak üzere antrenman programı verdi. Buna uydum. 4 gün sonra beni takımla olan çalışmadan çıkardı ve salona, topsuz çalışmalara gönderdi. Bu nasıl bir profesyonel kulüptür anlamıyorum. Murat Yakın ile konuştum, 'Problem yok. Bütün seneyi salonda geçirdin, birkaç gün daha geçir' dedi. Sorun tıbbi değil, tamamen antrenörle ilgili" ifadelerini kullandı.

"İHANET EDEN HOCAYLA ÇALIŞMAK İSTEMİYORUM"

40 yaşındaki hocayı hedef alan İstanbul doğumlu oyuncu, "Tüm sağlık testlerini geçtim, sonuçlar mükemmel. Uzun süredir fiziksel olarak iyi durumdayım. Bunu kulüpteki herkes biliyor. Murat Yakın 'Sadece sağlıklı oyunculara ihtiyacım var' dedi. Sonra beni ikinci takıma gönderdi. Bana ihanet eden bir teknik direktörle bir daha çalışmak istemiyorum. Yapılanları anlattım. Tüm yıl boyunca çalıştım ve takımla antrenmanlara da çıktım. Takımla daha fazla antrenman yapmak ve hızlıca maç kondisyonumu kazanarak Spartak Moskova'nın başarılarına yardımcı olmak istiyorum" dedi.

"BELKİ DE ERMENİYİM DİYE OYNATMIYORLARDIR"

Murat Yakın hakkında şok bir iddiada bulunan Aras Özbiliz, "Aklımdan şu geçiyor; Belki de ben bir Ermeni olduğum için ve hocalar da Türk olduğu için beni oynatmıyorlardır. Yuro Movsisyan için de böyle düşünebiliriz. Her sezon en az 15 gol atan oyuncuydu ancak birdenbire takımdaki yerini kaybetmeye başladı. Bu ülkenin en iyi santraforuyken yedek kulübesine mahkum oldu. Belki de bu düşünce yabana atılmamalıdır. 24 Nisan'daki 'soykırım' törenleri benim için iyi olabilirdi ama o gün Murat Yakın beni birinci takımdan attığını söyledi. Tam da o gün söyledi" şeklinde konuştu.


  ETİKETLER:

  İsviçre

  ,

  İstanbul

  ,

  moskova

  ,

  sezon

  ,

  gol

  ,

  mahkum

  ,

  Resmi

  ,

  maç

  ,

  Kulüp

  ,

  forma

  http://www.radikal.com.tr/134586913458694

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Fenerbahçeli Can Arat - user388200

  Fenerbahçeli Can ARATa da aynı şeyi yapmadınız mı? Sizden daha Irkçı faşist bir toplum Dünyada yok, Saudi Arabistandan sonra Dünyada nüfusuna oranla en az Hristiyan yaşayan ikinci ülke Türkiyedir. Tesadüf mü? İncilde adı geçen 7 kilise ve Hristiyanlığın temelleri burada iken yaptığınız soy kırımlar ve zorunlu göçler ile bunu siz yaptınız. Bir futbolcuya yapmışsınız çok mu. Merak etmeyin orası Rusya yakında hesabını sorarlar adama...

  Her Ermeninin ilk görevi Türkleri provoke etmektir... - baizzet1925_379

  Ilk iftira degil sonuncusuda olmayacak. Murat Yakin tutarli birisidir. Tanidigim için söylüyorum. Böyle ucuz islere girmez. Insan harcamada, kitap bastirmamakta, Salon kiralattirmamakta Ermenilerin eline kimse su dökemez. Ama iftira ayni sözde Ermeni iddialari gibi, galiba..belki...ile basliyor. Ama böyle kelepir müsterinin alicisi çok olur.

  ya anlatılanlar doğru değilse - ex nihilo

  o zamanda bu iftiracıları protesto edecek misiniz? ya analtılanlar doğru değilse soykırım iddiacılarını protesto edecek misiniz? iftiracı olduklarını söyleyecek misiniz? arşivler açılsın kozlarımızı paylaşalım, iki halk durmadan birbirini suçlamasın diyecek misiniz? yok böyle daha iyi, rahat rahat suçlayalım, "analatılanlar doğruysa" diyelim. "anlatılanlar doğruysa" gibi bir saikten hareketle insanların "soykırımcı", "cani" gibi yafatalamalarını vicdanı-aklı olan hiç kimse kabül edemez. bu düpedüz sorumsuzluktur. böyle dir durumda gerçkelikle ilgili zerre kadar tereddüt varsa derhal giderilmelidir. doğruysa, öyleyse, böyleyse gibi gerçkleği ispat edilmemiş koşulla konuşmanın etikle ilgisi yoktur. bu saldırganlık için şüpheden yararlanılan bir fırsatçılıktır.

  anlatılanlar doğruysa türk antrenörü protesto ediyorum. - sktk60

  eğer bu istanbul ermenisi futbolcunun anlattıkları doğruysa murat yakın'a yazıklar olsun insanların ırkına,milletine bakarak haktan ve adaletten ayrılıyorsan onların becerilerini,yeteneklerini köreltiyorsan sırf milletine bakarak dışlıyorsan kendini sorgulaman lazım eğer bu ermeni futbolcu bunları siyasi spekülasyon malzemesi yapmak için yalan söylüyor kullanıyorsa sözün bittiği yerdir insani değerler bitmiş demektir.