Türk hocaya şok suçlama: Ermeniyim diye!

Türk hocaya şok suçlama: Ermeniyim diye!
Türk hocaya şok suçlama: Ermeniyim diye!
Spartak Moskova'yı çalıştıran Türk asıllı teknik direktör Murat Yakın ile Ermeni futbolcu Aras Özbiliz arasında yaşananlara ilişkin İstanbul doğumlu oyuncunun yaptığı açıklamalar şok etkisi yarattı.

RADİKAL - Rus ekibi Spartak Moskova'da bu sezon fazla forma şansı bulamayan Aras Özbiliz, teknik direktörü Murat Yakın'a çok ağır suçlamalarda bulundu.

"BU NASIL PROFESYONEL KULÜP"

Sakat olmadığını vurgulayan Ermeni futbolcu, "Kulübün resmi açıklamalarına göre sakatım. Ancak uzun süredir iyi ve yüzde 100 hazırım. 1 aydır fiziksel durumum mükemmel. 17 Nisan'dan beri takımla çalışmalara katılıyorum. 1 gün sonra Mordovia maçı vardı ve kazandık. Murat Yakın, takıma 3 gün izin verdi, kendisi İsviçre'ye gitti. Bana da salonda çalışmak üzere antrenman programı verdi. Buna uydum. 4 gün sonra beni takımla olan çalışmadan çıkardı ve salona, topsuz çalışmalara gönderdi. Bu nasıl bir profesyonel kulüptür anlamıyorum. Murat Yakın ile konuştum, 'Problem yok. Bütün seneyi salonda geçirdin, birkaç gün daha geçir' dedi. Sorun tıbbi değil, tamamen antrenörle ilgili" ifadelerini kullandı.

"İHANET EDEN HOCAYLA ÇALIŞMAK İSTEMİYORUM"

40 yaşındaki hocayı hedef alan İstanbul doğumlu oyuncu, "Tüm sağlık testlerini geçtim, sonuçlar mükemmel. Uzun süredir fiziksel olarak iyi durumdayım. Bunu kulüpteki herkes biliyor. Murat Yakın 'Sadece sağlıklı oyunculara ihtiyacım var' dedi. Sonra beni ikinci takıma gönderdi. Bana ihanet eden bir teknik direktörle bir daha çalışmak istemiyorum. Yapılanları anlattım. Tüm yıl boyunca çalıştım ve takımla antrenmanlara da çıktım. Takımla daha fazla antrenman yapmak ve hızlıca maç kondisyonumu kazanarak Spartak Moskova'nın başarılarına yardımcı olmak istiyorum" dedi.

"BELKİ DE ERMENİYİM DİYE OYNATMIYORLARDIR"

Murat Yakın hakkında şok bir iddiada bulunan Aras Özbiliz, "Aklımdan şu geçiyor; Belki de ben bir Ermeni olduğum için ve hocalar da Türk olduğu için beni oynatmıyorlardır. Yuro Movsisyan için de böyle düşünebiliriz. Her sezon en az 15 gol atan oyuncuydu ancak birdenbire takımdaki yerini kaybetmeye başladı. Bu ülkenin en iyi santraforuyken yedek kulübesine mahkum oldu. Belki de bu düşünce yabana atılmamalıdır. 24 Nisan'daki 'soykırım' törenleri benim için iyi olabilirdi ama o gün Murat Yakın beni birinci takımdan attığını söyledi. Tam da o gün söyledi" şeklinde konuştu.


  ETİKETLER:

  İsviçre

  ,

  İstanbul

  ,

  moskova

  ,

  sezon

  ,

  gol

  ,

  mahkum

  ,

  Resmi

  ,

  maç

  ,

  Kulüp

  ,

  forma