Türk tekvandocu hayatını kaybetti

Türk tekvandocu hayatını kaybetti
Türk tekvandocu hayatını kaybetti
Mısır'ın Luksor kentinde düzenlenen Uluslararası Tekvando Şampiyonası'na katılan Türk sporcu Seyithan Akbalık, müsabaka sırasında düşerek yaşamını yitirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , İstanbul'daki şehir hastanesi temel atma töreninde olayı doğrulayarak, "Bir genç sporcumuz Mısır’da müsabaka esnasında kalp krizi geçirip rahmetli oldu. Allah rahmet etsin. Jet ambulansımız onu almaya gidiyor. Bugünler için varız. Sağlığında da ölümünde de halkımız için varız" şeklinde konuştu.

FENERBAHÇE'DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI 

Sarı-lacivertli kulüp, Mısır'ın Luksor kentinde düzenlenen turnuvada hayatını kaybeden Seyithan Akbalık için başsağlığı mesajı yayımladı.

Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden yayımlanan mesajda, "Mısır'ın Luksor kentinde düzenlenen uluslararası tekvando şampiyonasına katılan Türk sporcu Seyithan Akbalık'ın müsabaka esnasında hayatını kaybettiği haberini üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Hayatını kaybeden sporcuya Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz" ifadeleri kullanıldı.

"YAŞANAN KAYIPTAN DERİN ÜZÜNTÜ DUYUYORUZ"

Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç, Mısır'da hayatını kaybeden Türk sporcu için taziyede bulundu.

Bakan Kılıç'ın açıklaması şöyle:
"Olimpiyat kalifikasyonları için Mısır'ın Luksor kentinde düzenlenen Uluslararası Tekvando Şampiyonası'na katılan Gençler Avrupa Şampiyonu Milli Sporcumuz Seyithan Akbalık'ın ( Ankara Ulaştırma Spor), 16 Şubat 2014 tarihinde çıktığı müsabaka esnasında düşerek hayatını kaybettiği bilgisi büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Sporcumuzun cenazesinin ülkemize getirilmesi adına Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı Acil İşler Genel Müdürlüğü ile iletişime geçmiş ve Mısır'a ambulans uçak gönderilmesi konusunda gerekli girişimlerde bulunmuştur. Sporcumuzun cenazesi, doğum yeri olan İzmir'e getirilerek burada ebediyete uğurlanacaktır. Şahsım, başında bulunduğum Gençlik ve Spor Bakanlığı ve aziz milletimiz adına, yaşanan kayıptan duyduğumuz derin üzüntüyü ifade etmek isterim. Sporcumuz Seyithan Akbalık'a Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm halkımıza sabır ve baş sağlığı dilerim."