Türk Telekom filede hatları güçlendiriyor

Transfer bombaları futboldan beklenedursun, Türk Telekom Bayan Voleybol Takımı, Avrupa kupasında da mücadele edeceği yeni sezon öncesinde kadrosunu güçlendirme çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Başkent ekibi, İtalyan Birinci Ligi takımlarından Orsola Asystel Novara'da forma giyen...

ANKARA - Transfer bombaları futboldan beklenedursun, Türk Telekom Bayan Voleybol Takımı, Avrupa kupasında da mücadele edeceği yeni sezon öncesinde kadrosunu güçlendirme çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Başkent ekibi, İtalyan Birinci Ligi takımlarından Orsola Asystel Novara'da forma giyen Kübalı Taismary Aguero Leiva Botteghi ve Foppapedretti Bergamo takımında oynayan Alman Angelina Grün ile yapılan transfer görüşmelerini olumlu bir şekilde bitirmek üzere. Türkiye'yi Avrupa kupalarında temsil edecek 5. takım olma hakkı elde eden Türk Telekom, sezonun bitimiyle birlikte start verdiği transfer çalışmalarını büyük bir hızla devam ettiriyor.
Hedef Avrupa'da başarı
Yeni sezonda hem ligde, hem de Avrupa Konfederasyon (CEV) Kupası'nda başarılı olmak için takımı yenileme kararı alan Türk Telekom, iç transferde Amerikalı orta oyuncu Makare Wilson ve Kazak smaçör Olga Kubaseviç ile yeniden anlaştıktan sonra, İtalyan takımı Orsola Asystel Novara'da oynayan milli pasör Bahar Mert ile sözleşme imzaladı. Lacivert-Beyazlı takımın yöneticileri, kaliteli smaçör arayışları çerçevesinde Bahar Mert ile aynı takımda forma giyen Kübalı Taismary Aguero Leiva Botteghi ve Alman Angelina Grün ile görüşmelerini ise sürdürüyor.
30 yaşındaki Kübalı Aguero ile 28 yaşındaki Alman Grün için bir menajeri İtalya'ya gönderen Türk Telekom'un, Eczacıbaşı ve Vakıfbank Güneş Sigorta takımlarının da talip olduğu bu oyuncular için 500 bin avronun üzerinde bir teklif götürdüğü de öğrenildi. Kübalı smaçörün transferi için Bahar Mert'in de devreye girdiği ve bu sporcunun Türkiye'ye gelmek için olumlu görüş bildirip, son karar için birkaç gün süre istediği de İtalya'dan yansıyan haberler arasında yer aldı.
Öte yandan, İtalya'da voleybol yaşamını sürdüren ve Türkiye'den birkaç kulübün daha talip olduğu Nancy Metcalf ile de görüşen ve transfer teklif eden Türk Telekom yöneticileri, dış transferde Şahinbey Belediyesi'nden libero Funda, Eczacıbaşı'ndan Nilay, Vakıfbank Güneş Sigorta'dan Ebru ve Sırp Olga Tomaseviç'e de daha önce imza attırdı.