Türk Telekom sağsalim

Türkiye Basketbol Ligi play-off çeyrek final ikinci maçında Türk Telekom, deplasmanda Pınar Karşıyaka'yı uzatmada 85-83 yenerek yarı finalist olurken, olaylar çıktı.

Karşıyaka-T.Telekom: 83-85
SALON: İzmir Atatürk
HAKEMLER: Mehmet Keseratar, Tolga Şahin
PINAR KARŞIYAKA: Hüseyin 9, Jefferson 22, Hakan 16, Louis 17, Thornton 10, Ufuk 2, Orbay 2, Nihat 5, Burak, Güven
TÜRK TELEKOM: Şemsettin 20, Bekir 29, Umut 7, Jurkoviç 7, Carr 6, Thomas 9, Ellis 4, Can 3
1. Periyot: 19-24, 2. Periyot: 44-40,
3. Periyot: 63-52İZMİR - Türkiye Basketbol Ligi play-off çeyrek final ikinci maçında Türk Telekom, deplasmanda Pınar Karşıyaka'yı uzatmada 85-83 yenerek yarı finalist olurken, olaylar çıktı.
Sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle karşılaşma sık sık kesilirken, bitime 1 saniye kala Türk Telekom'un kazandığı serbest atışlar sırasında sahaya koltuk ve peynir tenekesi gibi maddeler atılınca hakemler tribünlerin boşaltılmasını istedi. Bu arada karşılaşmayı yayınlayan TRT ekibine de saldıran Karşıyakalı taraftarlar, güvenlik güçlerince engellenirken, TRT spikeri Avni Küpeli'ye sözlü sataşmalarda bulunuldu.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu'nun ikinci yarısını bir süre izlediği karşılaşmaya, Pınar Karşıyaka çok iyi başlamasına ve Thornton ile sayılar bulmasına karşın, Türk Telekom, baskılı savunmasıyla rakibinin hızını kesti. Ev sahibi yeşil-kırmızılı ekip, içerde Amerikalı Corey Louis ile etkili olarak, devreyi 4 sayı farkla önde kapattı. Bu bölümde Ankara temsilcisinin en iyisi Şemsettin Baş'tı.
20-3'lük seri
İkinci yarıya da iyi başlayan Pınar Karşıyaka, 34. dakikada skoru 71-54'e getirdikten sonra, oyun disiplinini kaybetti. Genç oyuncularının mücadelesi ve Bekir'in sayılarıyla 20-3'lik bir seri yakalayan Telekom, normal sürenin bitmesine 9 saniye kala beraberliği yakaladı ve maç uzatmaya gitti. Uzatmada gerginliğini üzerinden atamayan Karşıyaka, Telekom'un akıllı hücumlarına karşılık veremedi ve maçı kazanan Ankara ekibi, seriyi 3-1'e taşıyarak yarı final vizesini aldı. Play-off'ta ilk çeyrek finalist olan Telekom, yarı finalde Ülker-Oyak Renault serisinin galibiyle eşleşecek. Seride Ülker, 2-0 önde. (Spor Servisi)