Türk Telekom seriye iyi başladı

Basketbol Erkekler Ligi play-off çeyrek final ilk maçında Türk Telekom kendi salonunda Pınar Karşıyaka'yı 94-76 yenerek, seride 2-1 öne geçti. Karşılaşma iki takımın karşılıklı sayılarıyla başladı.

ANKARA - Basketbol Erkekler Ligi play-off çeyrek final ilk maçında Türk Telekom kendi salonunda Pınar Karşıyaka'yı 94-76 yenerek, seride 2-1 öne geçti. Karşılaşma iki takımın karşılıklı sayılarıyla başladı. Ev sahibi ilk çeyreği 22-18 önde geçti. Başkent temsilcisi özellikle ikinci çeyrekte iyi savunma yaparak, hücum ve ribauntlarda üstünlük sağladı. Telekom 23-9'luk bir seri yakaladı ve devreyi 45-27 önde kapadı.
Üçüncü çeyrekte oyuna ortak olan Pınar Karşıyaka, rakibinin savunma direncini kırarak, 23 sayı bulmasına karşın, Türk Telekom'u pota altında durduramayınca farkı ancak 13 sayıya kadar indirebildi: 63-50. Son bölümde rahat bir oyun çıkaran Başkent temsilcisi sonuca rahat gitti. Telekom 94-76'lık sonuçla mücadeleyi 18 sayı farkla kazandı ve seriye iyi bir başlangıç yaptı. Serideki ikinci karşılaşma cumartesi günü saat 16.15'de İzmir'de oynanacak. (Spor Servisi)