'Türkiye bize karşı agresif oynayacak'

Malta'yla 2-2 berabere kalarak Euro 2008 yolunda büyük bir yara alan Türkiye, yarın evinde Macaristan'la karşılaşıyor. rakip takım dün kendi ülkesindeki son çalışmasını yaparak kampa girdi.

BUDAPEŞTE - Malta'yla 2-2 berabere kalarak Euro 2008 yolunda büyük bir yara alan Türkiye, yarın evinde Macaristan'la karşılaşıyor. rakip takım dün kendi ülkesindeki son çalışmasını yaparak kampa girdi. Teknik direktör Varhidi, mücadeleye ilişkin yaptığı açıklamada "Malta beraberliği sonrasında Türk futbolcuların bize karşı agresif oynayacağını düşünüyorum" dedi.
'Yaş ortalamamız 22'
Çok genç bir takım kurduklarını ve yaş ortalamalarının 22 olduğunu belirten Varhidi, "Türkiye, Malta maçından 3 puanla ayrılsaydı bize karşı rahat oynayacaktı. Ama rakibimiz alınan beraberlik sonrasında bize karşı 'olmak ya da olmamak' mücadelesine çıkacak. Türk Milli Takımı, bir yıl aradan sonra yeniden buluşacağı taraftarıyla birlikte maçın başlarından itibaren bizi sindirmeye çalışacaktır" diye konuştu. Varhidi, "Türk Milli Takımı'nda radikal değişiklikler olabilir, bu sizi nasıl etkiler?" sorusuna, "Türkiye çok kaliteli futbolculardan oluşuyor. Fatih Terim'in bunu sinirle söylemiş olduğunu ve önemli değişiklikler yapmayacağını düşünüyorum" yanıtını verdi.
Bosna karşısında takımının tek sayısını kaydeden Zoltan Gera ise daha önce Türk Milli Takımı'na karşı İstanbul'da forma giydiğini hatırlatarak, şöyle konuştu: "İşimizin çok zor olduğunun farkındayız. Ama yine de Türkiye'de en azından beraberlik almak için mücadele edeceğiz. Türkiye'nin son maçlarında aldığı olumsuz sonuçlar, her takımın başına gelebilir. Ancak iki ekip arasında önemli deneyim ve kalite farkı var. İstanbul'a iyi futbol oynamak için gidiyoruz."
Uzun yıllar Malatyaspor'da ve Kayseri Erciyesspor'da forma giyen Toth Balazs ise "Türkiye, dünyanın her takımında oynayacak tecrübede ve kalitede oyunculara sahip. Biz de dört-beş aydır son derece genç bir takım oluşturduk. Buna rağmen puan almak için gideceğiz. Türkiye'nin uzun zaman sonra taraftarının önüne çıkacak olması da onları ateşleyecektir. Rakibimiz, Malta maçında alınan beraberliğin hırsını bizden çıkarmak isteyece" dedi.
Beckham'a benzetilirdi
18 yaşında Galatasaray altyapısına gelen ve burada dikkat çekici bir performans gösteren ama daha sonra Ferencvaros'a transfer olan ve zamanında Türk spor basınında, David Beckham'a olan benzerliğiyle sayfalarda kendine yer bulan Daniel Tözser de Türkiye'nin bu maçı kazanmaktan başka çaresi olmadığını söyledi. Tozser "İlk yarım saat içinde gol yemezsek, puan alabiliriz, aksi takdirde Türkiye sahadan bol gollü bir galibiyetle ayrılabilir" diye konuştu. Macaristan Milli Takımı, bugün İstanbul'a gelecek. (Spor Servisi)