Türkiye - Brezilya maçının golleri

Türkiye - Brezilya maçının golleri
Türkiye - Brezilya maçının golleri
Türkiye, hazırlık maçında Brezilya'ya 4-0 yenildi. Brezilya'nın gollerini Neymar (2), Willian ve Semih Kaya (kendi kalesine) attı. Gollerin videosunu aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz.

Türkiye , Kadıköy’de oynadığı Brezilya maçından ağır bir yenilgi ile ayrıldı: 4-0

Maçın golleri Neymar (2), Willian ve Semih Kaya’dan (kendi kalesine) geldi.

Türkiye- Brezilya maçının gollerinin videoları:

Neymar’ın attığı ilk golü izlemek için TIKLAYIN

Semih Kaya’nın kendi kalesine attığı gol için TIKLAYIN

Willian’ın attığı gol için TIKLAYIN

Neymar’ın durumu 4-0’a getirdiği gol için TIKLAYIN

GOLLER GELDİKÇE PROTESTO ŞİDDETLENDİ

Brezilya'nın Neymar ile 1-0 öne geçtiği andan itibaren Kadıköy'de başlayan tribün protestoları skorun 3-0 olmasında sonra tavan yaptı.

William'ın maçı 3-0'a getiren golünün ardından top Milli Takım futbolcularına geldiğinde tribünler ıslıkla protesto ederken, "Yeter Yıldırım Demirören" diye bağrılarak TFF Başkanı'nı istifaya davet etti.

Karşılaşmanın 2. yarısında Neymar farkı 4'e çıkartınca tribünlerden bu kez 'Neymar' sesleri yükseldi.

FATİH TERİM: “BENİM ÇOCUKLARIM DAYAK YEMEKTEN BIKTI”

Türkiye Teknik Direktörü Fatih Terim, maç sonrası bir basın toplantısı düzenledi ve şunları söyledi:

"Brezilya iyi ki buraya geldi. İyi ki bu maçı almışız. Büyük cesaretle ve futbolun güzelliklerini hep beraber tadarak bir gece geçirdik. Sonuçtan dolayı çok üzgünüz ama benim çocuklarım dayak yemekten bıktı arkadaş. Zaten ben ölmüşüm. Top ayağımızdayken 'oley' çekiliyor. Bu takım kendi evinde 7 tane yedi. Biz de oradaydık. Sadece fiziğimizi, tekniğimizi, taktiğimizi, altyapımızı değiştirmek yetmiyor. Kendimize bir de futbol kültürü koymamız gerekiyor. Döverek değil, severek. Bana göre bugün esas alınması gereken budur. Yoksa bu turnuva olmaz, başka turnuva olur. Ben olmam, başkası olur. Gol yiyoruz, oyuna devam etmemiz lazım, belki öne geçeceğiz, ama tüm moralimiz bozuluyor. Çünkü aleyhimize olan etkenler devam ediyor. Rakip hem yetenekli hem güçlü hem de daha çok koşuyor. Biz ise daha az koşup, daha çok beklenti içine giriyoruz"

NEYMAR: “TÜRKİYE’Yİ KALBİME KAZIDIM”

Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadı'nda tribünlerin Neymar lehine tezahüratta bulunmaları Brezilyalı yıldızı şaşırttı. Maçın ardından Brezilyalı basın mensuplarına konuşan Neymar, "Herkese destekleri için çok teşekkür ediyorum. Açıkçası ismimle bana tezahürat yapılacağını hiç düşünmemiştim ama çok mutluyum. Büyük duygular yaşandı. Kalbime kazdığım bazı ülkeler var. Türkiye'de artık kalbime kazındı. Bir ülke daha kalbimde yer etti" dedi.