Türkiye bu pozisyonu konuşuyor

Türkiye bu pozisyonu konuşuyor
Türkiye bu pozisyonu konuşuyor
Kasımpaşa - Beşiktaş maçının 31. dakikasında yaşanan bir pozisyon maça damga vurdu.

Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda oynanan maçın 31. dakikasında Beşiktaş hücum geliştirmeye çalışırken kenardaki top toplayıcılardan sahaya ikinci bir top daha atıldı.

Sahaya ikinci top atıldığı anda topsuz bölümde olan Donk kenardan gelen topu eline aldı. Tam da o sırada Beşiktaş hücumu Donk'un olduğu bölgeye taşındı. Elindeki ikinci topla Almeida'ya doğru hareketlenen Donk elindeki topu ceza sahası içerisindeki Almeida'nın önüne vurdu.

İşte tam da o anda hakem düdüğünü çaldı ve Donk'a sarı kart gösterdi, topu da Kasımpaşalı futbolculara verdi. Sahada ve ekran başındaki seyirciler hakemin ne karar verdiğini anlayamazken maçın sonunda hakem raporunda neden böyle bir karar verdiği kesinlik kazanacak.

İşte o pozisyon;

YAVUZ: HAKEM OYUNU DURDURMUŞTU

Mücadeleyi stadyumda takip eden MHK eski başkanı Bülent Yavuz, pozisyon ile ilgili hakem ikinci topu görünce düdüğü çaldı ama oyuncular duymadı. Pozisyon devam edince de Donk elindeki topu tepki olarak yere fırlattı. Hakem sahada iki top olduğu için oyunu durdurmuştu zaten. Donk'a sportmenlik dışı hareket yaptığı için sarı kart gösterdi.

ORTA: POZİSYON PENALTI

Twitter hesabından tartışmalı pozisyonu değerlendiren eski FIFA hakemlerimizden Lale Orta ise penaltı kararı çıkması gerektiğini savundu. Orta twitinde, "Atilan bir cisim ile topa vurmanin cezasi penalti olmalidir. Atilan bir cisim elin devamı sayılır" şeklinde görüş bildirdi.

BEŞİKTAŞ MAÇIN TEKRARINI İSTEYECEK

Donk'un pozisyonu ile ilgili kural hatası olduğu gerekçesiyle Beşiktaş yönetimi TFF'ye maç tekrarı için başvuracağını açıkladı.