Türkiye - Çek Cumhuriyeti maçı hangi kanalda? Fatih Terim maçla ilgili açıklamalar yaptı

Türkiye - Çek Cumhuriyeti maçı hangi kanalda? Fatih Terim maçla ilgili açıklamalar yaptı
Türkiye - Çek Cumhuriyeti maçı hangi kanalda? Fatih Terim maçla ilgili açıklamalar yaptı
EURO 2016 eleme karşılaşmalarında Türkiye bu akşam Çek Cumhuriyeti ile karşı karşıya gelecek. A milliler 3 puan hedefi ile sahaya çıkmaya hazırlanıyor. Maç öncesinde A Milli Futbol Takımı Fatih Terim, maçla ilgili açıklamalarda bulundu.

Türkiye , bu akşam saat 21:45’te Çek Cumhuriyeti ile Avrupa Şampiyonası’na katılmak için EURO 2016 eleme karşılaşmasında sahaya çıkacak. Maç Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda oynanacak ve Show TV’den canlı olarak yayınlanacak.

Gruptaki ilk maçında Türkiye, İzlanda’ya 3-0 mağlup olmuştu. Bu nedenle millilerin bundan sonra oynayacakları maçlar büyük önem taşıyor. Bu akşam Çek Cumhuriyeti’ni ağırladıktan sonra millier, Letonya deplasmanına gidecek.

Avrupa Şampiyonası’na katılabilmemiz için A Millilerin bu karşılaşmalardan mutlak galibiyet parolasıyla çıkması ve iki maçtan da 3 puanla dönerek gruptaki yerini sağlama alması gerekiyor.

Çek Cumhuriyet’i bir önceki maçında Hollanda ile karşılaşmış ve bu maçtan 2-1 galibiyetle ayrılmıştı. Bu nedenle A Millileri zorlu bir karşılaşma bekliyor.

FATİH TERİM’DEN MAÇ ÖNCESİ AÇIKLAMALAR
Maç öncesinde, daha önce yaşanan problemlere değinerek açıklamalarda bulunan Fatih Terim: “Hatalı oyuncuları kadrodan atarsak oyuncu bulamayız. Ben bir hata yaptım. 21 yaşındaki bir çocuğa sahip çıktım. Türk halkından özür diliyorum” şeklinde bir açıklama yaptı.

Bu açıklamayı Gökhan Töre’nin takım arkadaşına silah çekmesi olayının ardından, onu tekrar milli kadroya dahil etmesi üzerine sorulan sorular üzerine yaptı.

Konuşmasına devam eden Terim şunları söyledi: “Ben bu olaydan haberdar olduktan sonra Gökhan Töre'yi takıma almadım. Tam 7 maçta oynamadı. Sonra da bizi eleştiriyorsunuz. Arkadaşlar, siz hasta mısınız ya... Önce anneleri çıkartıyorsunuz sonra babaları çıkartıyorsunuz; konuşturuyorsunuz... Sadece bacak yaralanmaları değil milli takımda ruh yaralanmaları da oluyor. Siz Gökhan Töre diye bir oyuncu bırakmadınız...”

Çek Cumhuriyeti maçıyla ilgili de yorumlar bulunan Terim, ilk maçta hesapta olmayan bir puan kaybı yaşadıklarını ve oyuncuların bu maç için konsantre olmuş durumda olduklarını söyledi. Oyuncularına güvendiğinin de üzerinde duran Terim, dikkatli olmamız gereken bir takımla oynadığımızı ve buna göre sahaya çıkacaklarını da belirtti.