'Türkiye de galibiyeti hak etti'

Basın, Türkiye-Fransa maçına geniş yer verirken, daha önce Fransa'da uzun yıllar top koşturan Kamerunlu oyuncunun Kolombiya maçında yaşamını yitirmesini ön plana çıkardı. Bazı Fransız gazetelerindeki başlıklar ve yorumlar şöyle:

PARİS - Basın, Türkiye-Fransa maçına geniş yer verirken, daha önce Fransa'da uzun yıllar top koşturan Kamerunlu oyuncunun Kolombiya maçında yaşamını yitirmesini ön plana çıkardı. Bazı Fransız gazetelerindeki başlıklar ve yorumlar şöyle:
Le Parisien: 'Zafer ve Yas' başlığıyla verdiği haberde, Fransa'nın Türkiye karşısında zor bir galibiyet aldığını vurguladı ve Fransız oyuncuların birçoğunun daha önce birlikte top koşturdukları Kamerunlu oyuncunun ölümünden çok etkilendiklerini kaydetti.
L'Equipe: 'Bir Aslan öldü' ve 'Onu düşünerek oynadılar' başlıklarını
kullandı. Haberde, Fransa Milli Takımı oyuncularının, attıkları golleri Olympique Lyon'dan Manchester City'ye kiralık giden Foe'ye adadıklarını hatırlattı. Gazete, güzel bir yarı final maçı olduğunu ifade etti ve Fransa'nın olduğu kadar Türkiye'nin de galibiyeti hakkettiğini yazdı. L'Equipe, Türk takımında Tuncay'a 10 üzerinden 8 ile en fazla notu verirken, 'Türk Milli Takımı'nın Fransa'ya zor anlar yaşattığı' yorumunu yaptı.
France Soir: 'Anlamsız Zafer' başlığıyla verdiği haberinde, Kamerunlu oyuncunun ölümünün Fransa ve Türkiye arasında yapılan maç öncesi futbol dünyasını yasa boğduğunu kaydetti ve Fransız oyuncularını gollerini Foe'ye adadıklarını hatırlattı.
Le Figaro: 'Fransa, üzüntüye karşın kazandı' başlığıyla verdiği haberde, çok yakından tanıdıkları Foe'nin ölümünden dolayı Fransa Milli Takımı oyuncularının çok büyük üzüntüyle oynadıklarını yazdı. (Spor Servisi)