Türkiye finale yükseldi

Türkiye finale yükseldi
Türkiye finale yükseldi
Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından organize edilen Avrupa Ligleri'nde Türkiye, erkeklerde lige veda ederken bayanlarda adını finale yazdırdı.

ANKARA - Avrupa Erkekler Ligi'nde, B Grubu 5. ve son ayak maçları, hafta sonu Marmaris'te tamamlandı. A Milli Takım, 5. ayaktaki her iki maçında da Danimarka'yı 3-0 yense de finale yükselmeyi başaramadı. A Milliler, B Grubu'nu 8 maçta, 3 galibiyet, 5 yenilgi ve 9 puan alarak 4. sırada tamamladı. Grup birincisi Slovenya, finale yükselen takım oldu.

Avrupa Bayanlar Ligi'nde ise A Milli Takım, 6. ve son ayak maçları öncesi finale yükselmeyi garantiledi. A Grubu'nda yer alan A Milliler, haftasonu Marmaris'te yapılan 5. ayak maçlarında Bulgaristan'ı her iki maçta da 3-0 yenerek 21 puanla liderliği garantilemeyi başardı. "Filenin Sultanları", 6. ve son ayak maçlarını, 11-12 Temmuz'da Slovenya'da yapacak. Türkiye , Slovenya ile yapacağı iki maçı da kaybetse bile grup birincisi olarak finale gidecek.

A Milli Erkek Takımı'nın yer aldığı B Grubu'nda oluşan son puan tablosu ile A Milli Bayan Takımı'nın puan tablosu ve 6. ayak maç programı şöyle:

6. ayak maç programı:
11 Temmuz Cuma 21.30 Slovenya-Türkiye (Novo Mesto-Slovenya)
12 Temmuz Cumartesi 19.00 Slovenya-Türkiye (Novo Mesto-Slovenya) (AA)