Türkiye Grand Prix'si 11 Mayıs'ta

2008 Formula 1 sezonunun yarış takvimi, dün resmi olarak açıklandı. Buna göre Türkiye Grand Prix'si 11 Mayıs'ta koşulacak.

MADRİD - 2008 Formula 1 sezonunun yarış takvimi, dün resmi olarak açıklandı. Buna göre Türkiye Grand Prix'si 11 Mayıs'ta koşulacak. Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu (FIA) tarafından açıklanan takvime göre, yeni sezon 16 Mart'ta Avustralya'da başlayacak ve 2 Kasım'da Brezilya'da sona erecek. ABD'nin ünlü Indianapolis Pisti takvimden çıkarılırken, Valencia ve Singapur pistleri 2008'de birer yarışa ev sahipliği yapacak. Böylece, yeni sezonda yer alan yarış sayısı bir artarak 18'e yükseldi.
Hava kararınca F1
Valencia, Avrupa Grand Prix'sini Nürburgring'den devralırken, Singapur Grand Prix'sinin gece koşulmasına karar verildi. Takvimin 28 Eylül'deki Singapur ayağı, Formula 1 tarihinde koşulan ilk gece yarışı olacak. Ayrıca Singapur, Monaco ve Valencia'yla birlikte takvimdeki üçüncü yol yarışı olacak. Bu arada FIA, Formula 1'de mücadele vermeye 2007 sezonunda başlayan Spyker'ın ismini 'Force India' (Hindistan Gücü) olarak değiştirme talebini dün kabul etti. (Spor Servisi)