Türkiye Kupası finali Bülent Yıldırım'ın

Türkiye Kupası finali Bülent Yıldırım'ın
Türkiye Kupası finali Bülent Yıldırım'ın
Şampiyon Galatasaray ile Bursaspor arasında oynanacak Ziraat Türkiye Kupası Finali'nde görev yapacak hakemler belli oldu.

Galatasaray ile Bursaspor arasında 3 Haziran Çarşamba günü oynanacak Ziraat Türkiye Kupası final mücadelesini hakem Bülent Yıldırım yönetecek.

Bursa Atatürk Stadı'nda saat 2013'da başlayacak karşılaşmada Yıldırım'ın yardımcılıklarını Baki Tuncay Akkın ve Asım Yusuf Öz yapacak. Manın dördüncü hakemi ise Özgüç Türkalp olacak.

BÜLENT YILDIRIM KİMDİR?

Bülent Yıldırım, 1 Mart 1972'de Kayseri'de dünyaya geldi. Lisanslı olarak atletizm yapan, futbol, voleybol ve hentbol oynayan Yıldırım, ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu. Halen Ekonomi Bakanlığı İç Denetim Birim başkanı olarak çalışmaktadır. 1994 yılından beri hakemlik yapan Yıldırım ilk profesyonel maçına 24 Kasım 1996 günü çıktı. Süper Lig'de ilk maçını 30 Ağustos 2003'te yönetti. Türkiye ligleri ve uluslararası arenada 500'e yakın maçta düdük çalan Yıldırım; 2011-2012 sezonunda Bursaspor-Fenerbahçe arasında Ankara'da oynanan Ziraat Türkiye Kupası Finali'ni de yönetmişti. Yıldırım; ayrıca Kayseri'de oynanan TFF Süper Kupa 2013'te de görev almıştı.