Türkiye Kupası'nda gruplar belli oldu

Türkiye Kupası'nda gruplar belli oldu
Türkiye Kupası'nda gruplar belli oldu
Ziraat Türkiye Kupası Grup Müsabakaları kura çekimi, Riva'da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi Orhan Saka Salonu'nda 32 kulübün katılımıyla gerçekleştirildi.

RADİKAL - Ziraat Türkiye Kupası kura çekimine, 3. Tur'u geçen 27 takım ile kupaya bu turdan itibaren dahil olacak 5 Spor Toto Süper Lig ekibi katıldı. Grup müsabakalarında 32 takım, 4'erli 8 gruba ayrıldı.. Çift devreli lig usulüne göre oynanacak karşılaşmalar sonunda ilk iki sırada yer alacak takımlar Son 16 Turu'na adını yazdıracak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un yeni adı Amedspor oldu

Kura çekiminde, Fenerbahçe adına yönetim kurulu üyesi Yalçın Haker, Beşiktaş adına yönetim kurulu üyesi Erdal Torunoğulları, Trabzonspor adına yönetim kurulu üyesi Ali Uzunay, Galatasaray adına da idari menajer Cenk Ergün hazır bulundu. Kupada profesyonel olmayan tek takım olan Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Cizrespor adına kulüp başkanı Salih Sevinç kura çekiminde yer aldı.

İŞTE EŞLEŞMELER

A GRUBU: Sivasspor, Gaziantepspor, Gaziantep BŞB, Tuzlaspor
B GRUBU: Trabzonspor, Akhisar Belediyespor, Manisaspor, Keçiörengücü
C GRUBU: Bursaspor, Mersin İdmanyurdu Samsunspor, Karabükspor
D GRUBU: İstanbul Başakşehir, Ankaragücü, Sivas 4 Eylül Belediyesi
E GRUBU: Fenerbahçe, Kayserispor, Altınordu, Bayburt Özel İdare
F GRUBU: Beşiktaş, Çaykur Rizespor, Adana Demirspor, Sarıyer
G GRUBU: Galatasaray, Eskişehirspor, Diyarbakır BŞB. (Amedspor), Balçova
H GRUBU: Gençlerbirliği, Konyaspor, Giresunspor, Cizrespor

DİYARBAKIR BŞB'NİN YENİ ADI AMEDSPOR

Galatasaray ile G Grubu'nda yer alan Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor, geçtiğimiz ay adını Amedspor olarak değiştirme kararı alınmıştı. Kulüp logosunun da Diyarbakır surlarını andıran, yeşil, sarı ve kırmızı renkler üzerinde çift başlıklı kartal olması kararlaştırılmıştı.

FİKSTÜR

A GRUBU
1. HAFTA (03.12.2014)
Sivasspor-Gaziantepspor
Gaziantep BŞB-Tuzlaspor

2. HAFTA (17.12.2014)
Tuzlaspor-Sivasspor
Gaziantepspor-Gaziantep BŞB

3. HAFTA (24.12.2014)
Gaziantepspor-Tuzlaspor
Sivasspor-Gaziantep BŞB

4. HAFTA (31.12.2014)
Tuzlaspor-Gaziantepspor
Gaziantep BŞB-Sivasspor

5. HAFTA (28.01.2015)
Gaziantepspor-Sivasspor
Tuzlaspor-Gaziantep BŞB

6. HAFTA (04.02.2015)
Sivasspor-Tuzlaspor
Gaziantep BŞB-Gaziantepspor


B GRUBU
1. HAFTA (03.12.2014)
Keçiörengücü-Trabzonspor
Akhisar Bld.-Manisaspor

2. HAFTA (17.12.2014)
Manisaspor-Keçiörengücü
Trabzonspor-Akhisar Bld.

3. HAFTA (24.12.2014)
Trabzonspor-Manisaspor
Keçiörengücü-Akhisar Bld.

4. HAFTA (31.12.2014)
Manisaspor-Trabzonspor
Akhisar Bld.-Keçiörengücü

5. HAFTA (28.01.2015)
Trabzonspor-Keçiörengücü
Manisaspor-Akhisar Bld.

6. HAFTA (04.02.2015)
Keçiörengücü-Manisaspor
Akhisar Bld.-Trabzonspor


C GRUBU
1. HAFTA (03.12.2014)
Samsunspor-Karagümrük
Bursaspor-Mersin İdmanyurdu

2. HAFTA (17.12.2014)
Mersin İdmanyurdu-Samsunspor
Karagümrük-Bursaspor

3. HAFTA (24.12.2014)
Karagümrük-Mersin İdmanyurdu
Samsunspor-Bursaspor

4. HAFTA (31.12.2014)
Mersin İdmanyurdu-Karagümrük
Bursaspor-Samsunspor

5. HAFTA (28.01.2015)
Karagümrük-Samsunspor
Mersin İdmanyurdu-Bursaspor

6. HAFTA (04.02.2015)
Samsunspor-Mersin İdmanyurdu
Bursaspor-Karagümrük


D GRUBU
1. HAFTA (03.12.2014)
Başakşehir-Ankaragücü
Sivas 4 Eylül Bld.-Karabükspor

2. HAFTA (17.12.2014)
Karabükspor-Başakşehir
Ankaragücü-Sivas 4 Eylül Bld.

3. HAFTA (24.12.2014)
Ankaragücü-Karabükspor
Başakşehir-Sivas 4 Eylül Bld.

4. HAFTA (31.12.2014)
Karabükspor-Ankaragücü
Sivas 4 Eylül Bld.-Başakşehir

5. HAFTA (28.01.2015)
Ankaragücü-Başakşehir
Karabükspor-Sivas 4 Eylül Bld.

6. HAFTA (04.02.2015)
Başakşehir-Karabükspor
Sivas 4 Eylül Bld.-Ankaragücü


E GRUBU
1. HAFTA (03.12.2014)
Fenerbahçe-Kayserispor
Altınordu-Bayburt

2. HAFTA (17.12.2014)
Bayburt-Fenerbahçe
Kayserispor-Altınordu

3. HAFTA (24.12.2014)
Kayserispor-Bayburt
Fenerbahçe-Altınordu

4. HAFTA (31.12.2014)
Bayburt-Kayserispor
Altınordu-Fenerbahçe

5. HAFTA (28.01.2015)
Kayserispor-Fenerbahçe
Bayburt-Altınordu

6. HAFTA (04.02.2015)
Fenerbahçe-Bayburt
Altınordu-Kayserispor


F GRUBU
1. HAFTA (03.12.2014)
Sarıyer-Beşiktaş
Rizespor-Adana Demirspor

2. HAFTA (17.12.2014)
Adana Demirspor-Sarıyer
Beşiktaş-Rizespor

3. HAFTA (24.12.2014)
Beşiktaş-Adana Demirspor
Sarıyer-Rizespor

4. HAFTA (31.12.2014)
Adana Demirspor-Beşiktaş
Rizespor-Sarıyer

5. HAFTA (28.01.2015)
Beşiktaş-Sarıyer
Adana Demirspor-Rizespor

6. HAFTA (04.02.2015)
Sarıyer-Adana Demirspor
Rizespor-Beşiktaş


G GRUBU
1. HAFTA (03.12.2014)
Diyarbakır BŞB-Balçova
Galatasaray A.Ş.-Eskişehirspor

2. HAFTA (17.12.2014)
Eskişehirspor-Diyarbakır BŞB
Balçova-Galatasaray A.Ş.

3. HAFTA (24.12.2014)
Balçova-Eskişehirspor
Diyarbakır BŞB-Galatasaray A.Ş.

4. HAFTA (31.12.2014)
Eskişehirspor-Balçova
Galatasaray A.Ş.-Diyarbakır BŞB

5. HAFTA (28.01.2015)
Balçova-Diyarbakır BŞB
Eskişehirspor-Galatasaray A.Ş.

6. HAFTA (04.02.2015)
Diyarbakır BŞB-Eskişehirspor
Galatasaray A.Ş.-Balçova


H GRUBU
1. HAFTA (03.12.2014)
Konyaspor-Giresunspor
Cizre Spor-Gençlerbirliği

2. HAFTA (17.12.2014)
Gençlerbirliği-Konyaspor
Giresunspor-Cizre Spor

3. HAFTA (24.12.2014)
Giresunspor-Gençlerbirliği
Konyaspor-Cizre Spor

4. HAFTA (31.12.2014)
Gençlerbirliği-Giresunspor
Cizre Spor-Konyaspor

5. HAFTA (28.01.2015)
Giresunspor-Konyaspor
Gençlerbirliği-Cizre Spor

6. HAFTA (04.02.2015)
Konyaspor-Gençlerbirliği
Cizre Spor-Giresunspor