Türkiye Kupası'nda skandal görüntü!

Türkiye Kupası'nda skandal görüntü!
Türkiye Kupası'nda skandal görüntü!
Ziraat Türkiye Kupası'nda Sarıyer ile karşılaşan Çaykur Rizespor'da futbolcular, soyunma odasındaki koku nedeniyle yedek kulübesinde üstlerini değiştirdi. Teknik direktör Hikmet Karaman, "Soyunma odasında kokudan durulmuyordu. Oyuncularda baş dönmesi oldu" dedi.

İSTANBUL - Hikmet Karaman, Yusuf Ziya Öniş Stadı'nda 2-0 kazandıkları Sarıyer maçının ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli çalıştırıcı, Sarıyer karşısında bu sezon daha az süre alan oyuncularının görev yaptığını belirterek, şunları kaydetti:
"Maç eksiği bulunan oyuncular için faydalı bir maç oldu. Grupta 9 puana ulaştığımız için mutluyuz. Hafta sonu önemli bir lig maçına çıkacağız. Bu maç öncesinde bazı oyuncularımızın son durumları hakkında net bir fikir sahibi olduk. Artık önümüzdeki lig maçını düşüneceğiz. Rakibimiz Akhisar Belediyespor iyi bir takım. O maçtan iyi bir skorla dönmek için ne gerekiyorsa yapacağız."

Karaman, soyunma odasındaki koku nedeniyle futbolcularının yedek kulübesinde üstlerini değiştirerek maça çıkmasıyla ilgili soru üzerine şu ifadeleri kullandı:
"Soyunma odası dar, içeride rahat hareket edemiyoruz. Biz ülke olarak futbolda söz sahibi olmak istiyoruz, gelişmek istiyoruz. Avrupa 'da futbolcular soyunma odasında maçtan önce bisiklet çeviriyorlar. İçeride adım atacak yer yok. Şimdi buraya gelirken gördük, TOKİ hastane yapıyor, müthiş güzellikte. Bunu yapan bir ülke bu fiziki şartları yerine getiremez mi? Fiziki şartlar iyi olmazsa oyuncu gelmez buraya. Biz geldiğimizde kokudan durmak mümkün değildi. Demek ki orada çalışan eleman bir hata yapmış. Doktor geldi, oyuncularda baş dönmesi oldu. Dolayısıyla çıktık dışarıda soyunduk. Burada negatif konuşup bir şeylerin peşinde değiliz, ülke adına vizyonu yüksek tutmak istiyorum. Sarıyer Süper Lig'de oynamış bir takım. Dün burada Türkiye 'yi Avrupa'da başarıyla temsil eden ve ligde şampiyonluğa oynayan koskoca Beşiktaş takımı maç oynadı."

Sarıyer Teknik Direktörü Bahri Kaya ise gruptaki üçüncü maçlarından da mağlubiyetle ayrıldıklarını hatırlatarak, "Güç dengesi olarak farklı takımlarla mücadele ediyoruz. Birbirine benzer şekilde hemen maçın başında geriye düşüyoruz. Geri düştükten sonra gol atıp beraberliği sağlamak ve maçta iddialı duruma gelmek bizim için zor oluyor. Ama oyuncu arkadaşlarımın mücadelesi beni memnun etti. Lig için umut veriyor" ifadelerini kullandı. (AA)