Türkiye Kupası'nın adı değişti

Türkiye Kupası'nın adı değişti
Türkiye Kupası'nın adı değişti
Voleybol Teledünya Türkiye Kupası, yeterli ilgiyi görmediği gerekçesiyle bundan sonra 'Süper Kupa' adıyla oynanacak.

ANKARA (AA) - Voleybol Teledünya Türkiye Kupası, Sportstv'nin de organizasyona dâhil olmasıyla, bundan böyle Teledünya Süper Kupa adıyla oynanacak.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından yapılan açıklamada, Sportstv ile yapılan işbirliği sonucunda, 1994 yılından bu yana düzenlenen kupanın adının, Teledünya Süper Kupa olarak değiştirildiği kaydedildi.

TVF Başkanı Özkan Mutlugil, yaptığı değerlendirmede, Teledünya Süper Kupa'yı tüm Türkiye'nin heyecanla takip edeceği bir organizasyona dönüştüreceklerini belirtti. Voleybolun, uluslararası alanda Türkiye'ye en çok başarı kazandıran takım sporu olmasına rağmen, Türkiye Kupası'nın bugüne kadar hak ettiği ilgiyi göremediğini savunan Mutlugil, ilgiyi canlandırmak için böyle bir işbirliğine gitme kararı aldıklarını kaydetti.

ORJİNAL ‘SÜPER KUPA’ İSİM DEĞİŞTİRECEK

Özkan Mutlugil, Süper Kupa adıyla oynanan organizasyonun sonlandırılmayacağını, o kupanın da gelecek yıl farklı bir isim ve formatla devam edeceğini söyledi.

Federasyon bünyesinde gerçekleştirilen tüm kupaların popülaritesini artırmayı amaçladıklarını dile getiren Mutlugil, “Süper Kupa, bu sezon başında oynandı ve bitti. Gelecek yıl yeni bir isim ve içerikle yapılacak. Bu konuda da çalışmalarımız var. Amacımız, kupalarımızı daha fazla izlenir hale getirmek” dedi.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ankara

  ,

  Süper Kupa

  ,

  sezon

  ,

  kupa

  ,

  Voleybol