Türkiye Rallisi büyük ilgi gördü

Antalya'da 27 Şubat-2 Mart tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Ralli Şampiyonası için geri sayım sürerken, Türkiye Rallisine katılacak ekipler de belirlendi.

ANTALYA - Antalya'da 27 Şubat-2 Mart tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Ralli Şampiyonası için geri sayım sürerken, Türkiye Rallisine katılacak ekipler de belirlendi. 20'yi aşkın ülkeden 75 başvuru yapılırken, ilk etap Monte Carlo'da başvuru sayısı 58'de kalmıştı. Altı fabrika takımının yanısıra, Antalya'da Mitsubishi de mücadele edecek. Süper 1600 kategorisiyle birlikte yabancı ekip sayısı 56'yı bulacak.
Serkan Yazıcı'dan Ford'a imza
Türk pilot Serkan Yazıcı Ford Focus WRC ile yarışacak. Bu arada, Yazıcı Ford firmasıyla sözleşmeye imza atarken, Ford firması da Turkcell ile anlaştı. Böylece Yazıcı yeni takımı Ford Hazır Kart Rally Team adını aldı. Yazıcı'nın yardımcı pilotluğunu ise Can Okan yapacak.
Palio ile Volkan Işık, Ali Deveci, Mitsubishi Evo'lu Ali Ersin, Celal Gülerhan, Vedat Diker, Mehmet Gönenç, Opel'den Hemdi Ünal, Ali Köymen, Citroen'den Nurkan Yurdakul ile Ahmet Bayraktar yarışacak. TOMSFED Başkanı Mümtaz Tahincioğlu, Irak krizi nedeniyle rallinin iptal edileceği yönündeki haberlerin asılsız olduğunu söyledi. (Spor Servisi)