"Türkiye'de değil Avrupa'da oynayacağız"

"Türkiye'de değil Avrupa'da oynayacağız"
"Türkiye'de değil Avrupa'da oynayacağız"
Fenerbahçe Ülker maçına çıkmayacağını duyuran Galatasaray'ın sonraki hamlesi ne olacak? Başkan Ünal Aysal açıkladı.

Erkekler Basketbol Ligi’nde bugün Fenerbahçe Ülker ile oynanacak finalin 7. maçına çıkmayacağını açıklayarak tarihe geçen Galatasaray 'da gündem teknik direktörden çıkıp tamamen basketbola odaklandı. Vatan Gazetesi'nden İbrahim Seten ile konuşan Kulüp Başkanı Ünal Aysal'ın açıklamalarından Satır başları şöyle:

Galatasaray: Kararımızın arkasındayız


GALATASARAY'IN TEK DERDİ BASKETBOL FEDERASYONU

"Türk basketbolu bu tutarsız ve şaibeli zihniyetten kurtulmadığı sürece bizim Galatasaray olarak bu liglerde yer almamız söz konusu gözükmüyor" diyen Aysal, Ülker Arena'da oynanan 5. maçtaki olayların gerektiği gibi rapor edilmediğine, hatta raporların değiştirilmiş olabileceğine, eldeki raporlarla bile saha kapama gerekirken TBF'nin gereken kararı alamadığını belirtiyor."

"ŞUBE KAPANMAYACAK VİTES YÜKSELTECEĞİZ"

Yani basketbol şubesi kapacak mı?
"Kesinlikle hayır.. Basketbol şubesini dağıtmayacağız, aksine vitesi yükselteceğiz.. Koç ve oyuncular aynen kalacak, paralarını ödeyeceğiz.. Eğer ligden çekilme kararını alırsak, Türkiye Ligi'nde oynamayacağız.. Ama Avrupa'da mücadele etmek için gereken platformlarda çalışmamızı yapacağız.. Tekrar söylüyorum; şube olduğu gibi kalacak ve biz Türkiye'de değil, Avrupa'da oynayacağız."

Turgay Demirel sesi titreyerek konuştu


"SPOR YAPMIYORUZ DEDiKODU ÜRETiYORUZ"

Galatasaray açısından mevzu kupa mevzusu değil.. İki kulübün müzeleri de kupalarla dolu.. 1 eksik 1 fazla olmuş kimse için farketmez. Hatta mevzu Fenerbahçe ile de değil.. Aysal, aksine Fenerbahçe ile ilişkileri düzeltmek istiyor.

"Şu anda sadece medyaya dedikodu üretiyoruz, spor aktivitesi gerçekleştiremiyoruz.. Böyle giderse yakında karşı karşıya bile gelemeyeceğiz" sözleriyle bunu açıkça ifade ediyor..

"PARA İÇİN BÖYLE BİR TİYATRO OYNAMAYIZ"

Gündemdeki soru şu: Galatasaray basketbol şubesini kapatacak mı? Yoksa mali küçülmeye gitmek için bu olayları bir fırsat olarak mı kullanıyor?

Aysal, bu soruya şöyle yanıt verdi:
"BİZ para için böyle bir tiyatro oynar mıyız? Kafamızdan geçen şudur: Bu zihniyet temizlenmediği sürece gelecek sezon profesyonel basketbol liglerinde yer almayı düşünmüyoruz.. Ancak kesin kararımızı vermedik.. Bu kararı vermek yönetim kurulunun yetkisi dahilinde.. Ancak bu kararı tek başımıza almayız; camianın konsensusla bu kararı desteklemesi lazım.."

Ataman'dan Milli Takım açıklaması


"FUTBOLDA HOCA BİR HAFTADA NETLEŞİR"

Başkanı yakalayınca teknik direktör transferini sormamak olmaz.. Kesin bir isimden bahsetmedi; "Bir hafta içinde isim netleşir" demekle yetindi.

"ÇIKMIYORUZ DEYİNCE FORMÜL UYDURDULAR"

Basketbol Federasyonu'nun dün yaptığı açıklama da gündeme geldi.
"Fenerbahçe'den bazı güvenlik önlemleri almasını talep etmişler.. Eğer onlar sağlanmazsa maçı oynatmayı zaten düşünmüyorlarmış" diyecek oldum.. Aldığım yanıt: "Hiç inandırıcı değil.. Bize böyle önlemlerden filan hiç bahsetmediler.. Biz maça çıkmama kararını açıklayınca birden böyle bir formül uydurdular bence.."

TBF'den Galatasaray'a cevap!