'Türkiye'de hayat duracak'

'Türkiye'de hayat duracak'
'Türkiye'de hayat duracak'
UEFA, bu hafta sonu oynanacak derbileri derlerken ligimizdeki Galatasaray-Fenerbahçe maçı için "Türkiye'de hayat duracak" ifadesini kullandı.

Ünü sınırlarımızı aşan Galatasaray -Fenerbahçe rekabetinin en sıkı halinin yaşandığı futbolda, yarın oynanacak derbi UEFA’nın resmi internet sitesine haber oldu. UEFA.com’da, bu haftaki derbiler derlenirken dev maç için “İstanbul devleri Galatasaray ve Fenerbahçe’nin karşılaşacağı 90 dakika boyunca Türkiye’de hayat duracak” denildi. Ziraat Türkiye Kupası’nda 1461 Trabzon’a yenilmenin şokunu yaşayan Galatasaray’ın, bu kez kazanıp 5 puanlık üstünlük kurmak istediği belirtilirken teknik direktör Fatih Terim’in “Derbi, bizim için çok önemli. 1461 Trabzon yenilgisinin, bu maçı etkilememesi için elimizden geleni yapacağız” ifadeleri yer aldı. Sarı-Lacivertlilerden de Volkan Demirel’in “İki, üç haftadır bu maçı düşünüyoruz. Sakin olmalıyız” sözlerine yer verildi. 

Kiğılı’dan ikinci maça davet
Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Abdullah Kiğılı, TT Arena’ya taraftar götürememelerine tepki gösterirken, “İkinci devre Galatasaray seyircisi bizim stadımıza buyursun” dedi. CNN Türk’te canlı yayına katılan Kiğılı, “2200 kişi mi 2500 kişi mi, mesuliyeti kendilerine ait olmak üzere buyursunlar yeri ayırtalım. Gelsinler Fenerbahçe-Galatasaray maçını seyretsinler. Ortada taraftar olmadıktan sonra tek taraflı bir şekilde spor yapılmaz ki” diye konuştu.